Sivas Haberleri

TYÇ Kapsamında Sivas Cumhuriyet Üniversitesine Plaket

TYÇ Kapsamında Sivas Cumhuriyet Üniversitesine Plaket, Sivas Cumhuriyet Üniversitesi, Avrupa Yeterlilikler Çerçevesi tarafından yetkilendirilen Türkiye Yeterlilikler Çerçevesi (TYÇ) Logolu Mezuniyet Belgeleri Lansman Programı’nda önemli bir başarı elde etti. Üniversite, TYÇ logosunun kullanım hakkını kazanarak mezuniyet belgelerine bu özel logo ekleyebilme ayrıcalığına sahip oldu.

TYC Kapsaminda Sivas Cumhuriyet Universitesine Plaket1 | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri
TYÇ Kapsamında Sivas Cumhuriyet Üniversitesine Plaket | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri

TYÇ Kapsamında Sivas Cumhuriyet Üniversitesine Plaket

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi‘ni temsilen programa katılan Tıp Fakültesi Dekan Yardımcısı ve Kalite Koordinatör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Altun, Uygulamalı Eğitimler Koordinatörü Prof. Dr. Nevcihan Gürsoy ve Turizm Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Emre Hastaoğlu, bu özel plaketi almak için hazır bulundu.

“TYÇ Logosu Kullanma Hakkı Elde Etti”

TYÇ Logolu Mezuniyet Belgeleri Lansman Programı’nda, yüksek öğretimdeki 30 bin program arasından sadece 129 program TYÇ logosu kullanma hakkı elde etti. Bu seçkin gruba girmeyi başaran Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi, 24 tıp fakültesi arasında yer alarak büyük bir başarıya imza attı.

TYÇ logosu, uluslararası geçerliliği olan bir belirteç olarak kabul edilmekte ve mezuniyet belgelerindeki kullanımı, öğrencilerin niteliklerinin tanınmasına ve mezuniyetlerinin uluslararası düzeyde geçerliğini artırmaya yardımcı olmaktadır. Sivas Cumhuriyet Üniversitesi’nin TYÇ logosunu kullanma hakkı elde etmesi, üniversitenin kalite standartlarına olan bağlılığını ve öğrencilerine sunduğu yüksek nitelikli eğitimi bir kez daha gözler önüne sermektedir.

TYC Kapsaminda Sivas Cumhuriyet Universitesine Plaket2 | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri
TYÇ Kapsamında Sivas Cumhuriyet Üniversitesine Plaket | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri

“Uluslararası Alanda Tanınmış Kurum”

Bu önemli başarıyla birlikte, Sivas Cumhuriyet Üniversitesi, uluslararası alanda saygın bir kurum olarak daha da güçlenmeye devam edecektir. Üniversitenin TYÇ logosunu mezuniyet belgelerinde kullanma imkanı, öğrencilerin iş dünyasında ve akademik camiada daha iyi fırsatlar elde etmelerine katkı sağlayacaktır.

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi, TYÇ Logolu Plaket’i alırken bu önemli başarısını kutlarken, gelecekte de öğrencilerine en iyi eğitimi sunma ve uluslararası alanda tanınmış bir kurum olarak varlığını sürdürme hedefine odaklanmaya devam edecektir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu