Sivas Haberleri

Türkiye’nin 2’nci Optik Müzesi Sivas’ta Açıldı

Türkiye’nin 2’nci Optik Müzesi Sivas’ta hizmete açıldı

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu bünyesinde 20. Bölge Kuzeydoğu Optisyen Gözlükçüler Odası tarafından Türkiye’nin 2. Optik Müzesi ve Kütüphanesi açıldı.

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulunda açılış yapılan müzenin açılışına SCÜ Rektörü Prof. Dr. Alim Yıldız, 20. Bölge Kuzeydoğu Optisyen Gözlükçüler Odası Başkanı Taylan Küçüker, akademisyenler ve öğrenciler katıldı.

Turkiyenin 2nci Optik Muzesi Sivasta Acildi 2 jpg | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri
“Sivas için çok güzel oldu”

“Sivas için çok güzel oldu”

Açılışta konuşan Başkan Küçüker, “Cumhuriyet Üniversitesi SHMYO Optisyenlik programı bünyesinde kurduğumuz Müze ve Kütüphanenin açılış töreninde bizleri yalnız bırakmayan herkese teşekkür ederiz. Başta Rektör hocamız Sn. Prof. Dr. Alim Yıldız, hocamız bizlere böyle bir fırsat verdi. Sivas için çok güzel oldu. Tabi bu müzenin açılmasına katkı sağlayan birçok meslektaşımızda bizlere müzede yer alacak çok güzel malzemeler hediye ettiler. Burada herkesin hem hatıraları yaşayacak, hem de gençlerimiz için bir eğitim alanı olmuş olacak. Bu güzel müzemiz mesleğimize ve şehrimize hayırlı uğurlu olsun” şeklinde konuştu.

Turkiyenin 2nci Optik Muzesi Sivasta Acildi 3 jpg | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri
Türkiye’nin 2’nci Optik Müzesi Sivas’ta hizmete açıldı

Rektör Yıldız ise, “İlk Optisyenlik programının açıldığı Üniversitemizde Optisyenlikle alakalı gelişmelerin görülmesi adına böyle bir müzenin varlığının öğrencilerimize çok fayda sağlayacağını düşünüyorum. Diğer üniversitelere de örnek olacağına inanıyorum” dedi.

(BHA)

Gündem Sivas Instagram hesabımıza ulaşmak için tıklayabilirsiniz.
Sivas’a dair daha fazla habere ulaşmak için tıklayınız.

Telegram kanalımıza abone olun; Anında haber alın
https://t.me/+yUyCdqaiwuw0ZDc8

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu