Eğitim

Türkiye’de Eğitimde Yeni Dönem Başlıyor!

Müdür Yener konuştu: Türkiye’de eğitimde yeni bir dönem başlıyor!

Sivas İl Millî Eğitim Müdürü Necati Yener, Millî Eğitim Bakanlığı’nca kamuoyunun görüşüne sunulan “Türkiye Yüzyılı Maarif Modeli” gündem maddesiyle, merkez okul müdürleri ve eğitim sendikalarının temsilcileri ile bir araya geldi.

Fidan Yazıcıoğlu Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen toplantı, Şube Müdürü Mesut Kaş’ın yeni müfredat taslağını konu alan sunumu ile başladı. Kaş, uzun soluklu ve kapsamlı bir hazırlık sürecinin ardından kamuoyunun görüşüne açılan yeni müfredat taslağının detayları hakkında bilgi verdi.

Türkiye'de Eğitimde Yeni Dönem Başlıyor!
“Tüm eğitim camiası bu sürece katkı sağlamalı”

“Tüm eğitim camiası bu sürece katkı sağlamalı”

Sunumun ardından konuşan Millî Eğitim Müdürü Necati Yener, yeni müfredatın 1 haftalık askı sürecinde alınacak görüş ve önerilere göre revize edileceğini hatırlattı. Tüm eğitim camiasının bu sürece katkı sağlaması gerektiğini belirten Yener, “Bakanlığımız, katılımcı bir müfredat oluşturmak için, yürüttüğü hassas çalışmaları kamuoyunun da görüşünü aldıktan sonra neticelendirecek. Öğretmenlerimizin bu süreçteki görüş ve önerileri çok önemli. Hem çocuklarımızın, hem de ülkemizin geleceği için hayati önem taşıyan bu çalışmaya katkı sağlayalım” şeklinde konuştu.

Türkiye'de Eğitimde Yeni Dönem Başlıyor!
Üniversite sınavlarında sorular ders kitapları ve müfredattan çıkacak

Üniversite sınavlarında sorular ders kitapları ve müfredattan çıkacak

Yener, sürecin daha etkin bir şekilde duyurulması, öğretmen, öğrenci ve velilere daha anlaşılabilir şekilde aktarılması için okul müdürlerinden gereken hassasiyeti göstermelerini istedi. Türkiye Yüzyılı Maarif Modeli’nin, bütüncül eğitim yaklaşımını merkeze alan, beceri odaklı ve sadeleştirilmiş içeriklerle öğrencilere ilgili konuyu derinlemesine öğrenme imkânı tanıyan yeni yaklaşımları bünyesinde barındırdığını belirten Yener, üniversite sınavında sorulacak soruların tamamının, öğrencilere dağıtılan ders kitapları ve müfredattan çıkacağını da belirtti.

Daha sonra, okulların bakım ve onarım çalışmalarının yaz tatili sürecinde tamamlanmasını sağlayacak şekilde gerekli hazırlıkların ivedilikle planlanması, yurt dışı gezilerinin takibinin düzenli bir şekilde yapılması, pansiyonların doluluk oranları, taşımalı eğitim, okullarda gerçekleştirilecek tören ve etkinlikler, sosyal sorumluluk projeleri, öğrencilerin okula devam-devamsızlıklarının takibi, LGS ve YKS hazırlık çalışmaları, Destekleme ve Yetiştirme Kursları, MEB Ortaöğretim Genel Müdürlüğünce hizmete sunulan ve zengin eğitim içeriklerinin yer aldığı OGM Materyal platformunun etkin bir şekilde kullanımının sağlanması ve Millî Eğitim Bakanlığı’nca yürütülen proje/çalışmaların ildeki uygulamaları konu başlıklarına değinildi.

Gündem Sivas Instagram hesabımıza ulaşmak için tıklayabilirsiniz.
Sivas’a dair daha fazla habere ulaşmak için tıklayınız.

Telegram kanalımıza abone olun; Anında haber alın
https://t.me/+yUyCdqaiwuw0ZDc8

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu