EğitimSivas Haberleri

Türkiye PISA Raporlarında Zirvede

Eğitimde yükseliş: Türkiye PISA raporlarında zirvede

Sivas’ta düzenlenen bir toplantıda konuşan Milli Eğitim Bakanlığı Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürü Kemal Bülbül, Türkiye’nin PISA raporlarına göre eğitimde başarılı bir performans sergilediğini belirtti. Toplantıda okul müdürleriyle bir araya gelen Bülbül, yapılan iyileştirmeler ve projelerle elde edilen başarıları daha da artırmak için yoğun çaba sarf ettiklerini ifade etti.

Turkiye PISA Raporlarinda Zirvede jpg | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri
Türkiye PISA Raporlarında Zirvede

Devamsızlık konusunda öğrenciler bilgilendirilmeli

İl Milli Eğitim Müdürü Necati Yener’in de katıldığı toplantıda konuşan Bülbül, öğretmen ve öğrenci merkezli politikaların benimsendiğini vurgulayarak, öğretmenlerin özlük haklarında yapılan iyileştirmelere ve Öğretmen Meslek Kanunu’nda yapılan değişikliklere dikkat çekti. Ayrıca, öğrencilerin devamsızlık durumlarına değinen Bülbül, sene sonunda bir af olmayacağını belirterek devamsızlık konusunda öğrencilerin bilgilendirilmesi gerektiğini söyledi.

Turkiye PISA Raporlarinda Zirvede1 jpg | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri
Türkiye PISA Raporlarında Zirvede

Ortak sınavlar

Bülbül, 2023-2024 Eğitim-Öğretim yılında yapılacak olan ortak sınavlarla ilgili de bilgi verdi. 6 ve 9. sınıflarda gerçekleştirilecek olan 1. dönem 2. yazılı sınavların sorularının, müfredata uygun olarak ücretsiz dağıtılan ders kitaplarının içeriklerinden seçileceğini açıkladı. Öğretmenlere ve okul müdürlerine, sınavlarla ilgili detaylı bilgilere Milli Eğitim Bakanlığı Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nün resmi sayfasından ulaşılabileceğini belirtti.

İşbirliği ve çaba

Son olarak, Bülbül, PISA raporlarına dayanarak Türkiye’nin eğitimde başarılı bir çizgide ilerlediğini vurgulayarak, bu başarıları daha da artırmak için birlikte çalışma çağrısında bulundu. Toplantıda okul müdürlerinin görüş ve taleplerini dinleyen Bülbül, eğitimdeki başarıyı daha da yukarılara taşımak için işbirliği ve çaba gerektiğini sözlerine ekledi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu