Özgeçmiş

Turan Gazi Yalçındağ Kimdir?

Turan Gazi Yalçındağ kimdir?

Sivas’ta 1985 yılında dünyaya gelen Turan Gazi Yalçındağ, geniş bir ailenin ferdi olarak hayata gözlerini açtı. İlköğrenimini Gazipaşa İlkokulu’nda tamamlayan Yalçındağ, ortaokul ve lise eğitimini ise Selçuk Anadolu Lisesi’nde başarıyla tamamladı. Gazi Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliği bölümünden 2009 yılında mezun olarak noktaladı. Ardından, 2011 yılında Cumhuriyet Üniversitesi Mühendislik Fakültesi’nde yüksek lisans eğitimine başladı.

Turan Gazi Yalcindag Kimdir 2 jpg | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri
Turan Gazi Yalçındağ kimdir?

İş hayatına atıldığı 2010 yılında, Yalçındağ, şehir altyapı çalışmalarında ve Netbor Plastik Boru A.Ş. fabrikasında üretim müdürü olarak görev aldı. Şu an TMMOB Makine Mühendisleri Odası’nda kontrol teknik uzmanı olarak görev yapan Yalçındağ, uzun yıllar süren eğitim ve deneyimiyle mühendislik alanında uzmanlaşmış bir isim olarak bilinmektedir.

Yalçındağ, okul yıllarında Şelçuk Anadolu Lisesi Teşkilat Başkanlığı, Gazi Üniversitesi Fakülte Başkanlığı, Gazi Üniversitesi Kampus Başkanlığı gibi görevleri üstlenmiştir. Ayrıca, Çorum Ülkü Ocakları Teşkilat Başkanlığı, Sivas Ülkü Ocakları 2. Başkanlığı ve 2013-2017 yılları arasında Sivas Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı İl Başkanlığı gibi çeşitli sivil toplum kuruluşlarında etkin rol oynamıştır.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Sivas Merkez İlçe Başkanı Yalçındağ; Sivas’ın sosyal, kültürel ve mühendislik alanlarında etkin rol oynamıştır. Turan Gazi Yalçındağ, evli ve iki çocuk babasıdır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu