Eğitim

TUBİTAK Başkanı Sivas’ta Genç Yeteneklerle Buluştu

TUBİTAK Başkanı Prof. Dr. Mandal, Sivas CÜ’de genç yeteneklerle buluştu

Türkiye Bilimsel ve Teknoloji Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal, Öğrenci ve Akademisyen Buluşması Programı kapsamında Sivas Cumhuriyet Üniversitesi (SCÜ) 100. Yıl Kültür Merkezinde öğrenci ve akademisyenler ile bir araya geldi.

TUBITAK Baskani Sivasta Genc Yeteneklerle Bulustu 2 jpg | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri
“Türkiye yüzyılına katkı sunmaktadır”

“Türkiye yüzyılına katkı sunmaktadır”

Gerçekleştirilen programda SCÜ Rektörü Prof. Dr. Alim Yıldız yaptığı konuşmada, “TÜBİTAK her zaman bilimin desteklenmesine öncülük eden kurumlarımızın başında gelmektedir. Desteklenen ve yürütülen çalışmalar gençlerimize ışık tutarak, Türkiye Yüzyılına katkılar sunmaktadır. Bugün Üniversitemizde TÜBİTAK Başkanımız Prof. Dr. Hasan Mandal’ı ağırlamaktan duyduğum memnuniyeti ifade etmek istiyorum” dedi.

TUBITAK Baskani Sivasta Genc Yeteneklerle Bulustu 3 jpg | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri
“Projeler her geçen gün artarak devam etmektedir”

“Projeler her geçen gün artarak devam etmektedir”

TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Mandal ise konuşmasında, “Bugün kuruluşunun 50. Yılını kutlayan Sivas Cumhuriyet Üniversitesi’nde olmaktan mutluluk duyuyorum. Hem akademisyenlerin hem de öğrencilerin TÜBİTAK tarafından desteklenen projeleri her geçen gün aratarak devam etmektedir. Gençlerimizin gelişen ve değişen teknolojiye ayak uydurarak yenilikçi bakış açısıyla oluşturduğu projelerinde onların her zaman destekçisi olacağız” ifadelerine yer verdi. Konuşmaların ardından TÜBİTAK Projeleri hakkında bilgi veren Prof. Dr. Mandal, akademisyen ve öğrencilerden gelen soruları cevapladı.

TUBITAK Baskani Sivasta Genc Yeteneklerle Bulustu 4 jpg | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri
TUBİTAK Başkanı Prof. Dr. Mandal, Sivas CÜ’de genç yeteneklerle buluştu

Programın devamında TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Mandal, SCÜ Rektörü Prof. Dr. Yıldız’ı makamında ziyaret etti. Ardından TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Mandal, SCÜ Rektörü Prof. Dr. Yıldız ile birlikte bir dizi ziyaret gerçekleştirdi. Bu kapsamda Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi, ASELSAN Optik, ESTAŞ, CÜNAM ve Cumhuriyet TEKNOKENT ziyaret edilerek, yürütülen çalışmalar hakkında bilgi alındı.

Ziyaretler sonrası TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Mandal ve SCÜ Rektörü Prof. Dr. Yıldız, öğrenciler ile iftar yemeğinde bir araya geldi. Ardından SCÜ Gençlik Merkezinde öğrencilerle sohbet gerçekleştirildi.

Gündem Sivas Instagram hesabımıza ulaşmak için tıklayabilirsiniz.
Sivas’a dair daha fazla habere ulaşmak için tıklayınız.

Telegram kanalımıza abone olun; Anında haber alın
https://t.me/+yUyCdqaiwuw0ZDc8

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu