Eğitim

TÜBİTAK Başkanı SBTÜ’de Gençlerle Buluştu

TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Mandal SBTÜ’de gençlerle buluştu

Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal, Öğrenci ve Akademisyen Buluşması Programı kapsamında Sivas’a geldi.

Başkan Mandal, Yüksek Hızlı Tren ile geldiği Sivas’a Sivas Tren Garında Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi (SBTÜ) Rektörü Prof. Dr. Mehmet Kul ve Sivas Cumhuriyet Üniversitesi (SCÜ) Rektörü Prof. Dr. Alim Yıldız tarafından karşılandı.

TUBITAK Baskani SBTUde Genclerle Bulustu 4 jpg | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri
Başkan Mandal, SBTÜ’de öğrencilerle buluştu

Başkan Mandal, SBTÜ’de öğrencilerle buluştu

İlk olarak Rektör Prof. Dr. Mehmet Kul’u makamında ziyaret eden TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal’a günün anısına Rektör tarafından hayat ağacı motifi işlemeli tablo hediye edildi.

Makam ziyaretinin ardından ileri teknolojisi ile dikkat çeken laboratuvarları yerinde gözlemleyen TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal, SBTÜ Konferans Salonunda “Genç İnsan Kaynağımız ile Birlikte Acil Çözüm Gerektiren Güçlüklere Karşı Yenilikçi Bilim ve Teknoloji Yaklaşımı” konulu seminer ile öğrenci ve akademisyenler ile buluştu.

TUBITAK Baskani SBTUde Genclerle Bulustu 2 jpg | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri
“Her zaman desteğini hissediyoruz”

“Her zaman desteğini hissediyoruz”

Programın açılış konuşmasını yapan Rektör Prof. Dr. Mehmet Kul, “Çeşitli konularda istişarelerde bulunduğumuz, kuruluş aşamasında bizlere ‘herkesin yaptığını yapma, sıra dışı bir şey yap’ diyen ve desteğini her zaman hissettiğimiz TÜBİTAK Başkanımız Prof. Dr. Hasan Mandal’ı konuk etmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Başkanımıza teşekkürlerimizi sunuyorum” ifadelerini kullandı.

TUBITAK Baskani SBTUde Genclerle Bulustu 3 jpg | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri
“Geleceğin Türkiyesi daha güçlü olacak”

“Geleceğin Türkiyesi daha güçlü olacak”

Gelecek kuşaklar için çok büyük işlere imza atıldığının altını çizen TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal, “Bilim ve teknoloji her alanda karşımıza çıkan terimler. 60 yılı geride bırakan bir kurumun yüzde 10’una tekabül eden bir hizmette bulunmak hayatımın en önemli olayı. Son yıllarda dünya genelinde yeni fikirlere en fazla destek veren ülkelerin başında gelmekteyiz. Bu desteklerin yansımalarını görüyoruz. Geleceğin Türkiyesi çok daha güçlü olacak” şeklinde konuştu.

Program TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal’ın katılımcılardan gelen soruları yanıtlamasının ardından sona erdi.

Gündem Sivas Instagram hesabımıza ulaşmak için tıklayabilirsiniz.
Sivas’a dair daha fazla habere ulaşmak için tıklayınız.

Telegram kanalımıza abone olun; Anında haber alın
https://t.me/+yUyCdqaiwuw0ZDc8

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu