Ülke Gündemi

Togg, Akıllı Cihaz Pasaportu ile Sürdürülebilirliği Destekliyor

Togg Akilli Cihaz Pasaportu ile Surdurulebilirligi Destekliyor2 | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri
Togg, Akıllı Cihaz Pasaportu ile Sürdürülebilirliği Destekliyor | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri

Togg, sürdürülebilirliği desteklemek amacıyla blok zinciri teknolojisine dayalı akıllı cihaz pasaportu projesiyle kullanıcıların cihazlarının servis geçmişine, bakım bilgilerine ve değişim süreçlerine anında erişmelerini sağlayacak. Togg CEO’su M. Gürcan Karakaş, bu yenilikçi çözümün dijital varlık cüzdanında akıllı cihaz pasaportu ve batarya pasaportu ile birlikte yer aldığını duyurdu.

Türkiye’nin küresel mobilite alanında hizmet veren teknoloji markası Togg, Avalanche Summit 2023 etkinliğinde, blok zinciri teknolojisine dayalı akıllı cihaz pasaportu projesi hakkında konuştu. Togg, dijital varlık cüzdanına entegre bir şekilde akıllı cihaz pasaportu ve batarya pasaportu ekleyerek, kullanıcıların cihazlarına ilişkin bilgilere anında erişmelerini sağlayacak.

Togg CEO’su M. Gürcan Karakaş, konferansta yaptığı açıklamada, “Avalanche üzerine geliştirdiğimiz bu cüzdanla kullanıcılar, dijital varlıklarına güvenli bir şekilde erişebilecek, blok zinciri tabanlı oyunları akıllı cihaz üzerinde oynayabilecek. Şimdi de bu cüzdan içinde ilk kez akıllı cihaz pasaportu ile batarya pasaportunu oluşturuyoruz. Kullanıcılar bu pasaport sayesinde blok zincir üzerinden cihaz parçalarının değişimi, servis bilgileri, tedarik zincirindeki süreçler gibi her türlü bilgiye güvenilir ve kolay bir şekilde erişebilecek” dedi.

Togg, dijital varlık cüzdanı ile birlikte akıllı cihaz pasaportu ve batarya pasaportu projesiyle, dünya genelinde bir ilki gerçekleştiriyor. Kullanıcılar, cihazlarının servis geçmişine, bakım bilgilerine ve değişim süreçlerine anında erişebilecekleri için, daha sürdürülebilir bir dünyaya doğru bir adım daha atılmış olacak.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu