Gündem

TİMBİR’den Gazze Açıklaması

TİMBİR’den Gazze açıklaması

Türk İnternet Medya Birliği (TİMBİR) Genel Başkanı Dr. Süleyman Basa, İsrail’in Filistin vatandaşlarına yönelik son eylemlerini sert bir dille eleştirdi. Dr. Basa, İsrail’in hiçbir hukuki gerekçesi olmayan, savaş suçu niteliği taşıyan eylemlerde bulunduğunu belirterek, “Bu zulme karşıyız” dedi.

Genel Başkan Dr. BasaTürk İnternet Medya Birliği olarak İsrail’in Filistin’e yönelik eylemlerini kınadıklarını açıkladı ve bu zulme karşı olduklarını tüm dünya kamuoyuna duyurdu.

TIMBIRden Gazze Aciklamasi 2 | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri
TİMBİR’den Gazze Açıklaması | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri

Dr. Basa’nın açıklaması şöyle;

“Meselenin bizleri doğrudan etkileyen bir başka boyutu ise zor şartlar altında çalışan medya mensuplarının İsrail tarafınca maruz bırakıldığı zor durumdur. Haber yapmalarının engellenmesi, bilgi paylaşılmaması bile İsrail’in tutum ve davranışlarının göstergesidir. Bu vesile ile zor şartlar altında çalışan meslektaşlarımızla dayanışma içinde olduğumuzu, onların destekçisi olduğumuzu bildirmek istiyoruz”

Dezenformasyonla mücadeleye destek veriyoruz

İsrail’in dezenformasyon çalışması yürüttüğünü kaydeden Dr. Basa, açıklamasını şöyle sürdürdü:

“Filistin ve ülkemize dönük bir takım gerçek olmayan haberler paylaşılmakta ve yayılmaktadır. Bu bağlamda dezenformasyonla mücadeleyi de kendisine görev edinmiş olan TİMBİR üyeleri olarak doğru haberin ve teyit edilmiş bilginin paylaşılmasına özen gösterdiğimizi, özellikle İletişim Başkanlığının bu alandaki özverili bir çabanın ürünü olan yayınları ve çalışmalarını esas alarak süreci takip ettiğimizi belirtmek isteriz”

Filistinli meslektaşlarımızın yanındayız

Dr. Basa açıklamasında Filistinli gazetecilere ve yayın organlarına; tüm üyelerinin imkanlarının açık olduğunu hatırlatarak, “Yayın konusunda destek talep edilmesi halinde elimizden geleni yapmaya hazır olduğumuzu kamu oyuna arz etmek isteriz” ifadelerini kullandı.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu