Gündem

TİMBİR Genel Başkanı Dr. Basa: Biz Anadolu’nun Sesiyiz

TİMBİR Genel Başkanı Dr. Süleyman Basa: Biz Anadolu’nun Sesiyiz

Türk İnternet Medya Birliği (TİMBİR) Genel Başkanı Dr. Süleyman Basa, Türk İnternet Medya Birliği’nin önemini ve hedeflerini anlattı. Basa, Türk internet medyasının güçlü bir sesi olduklarını belirtti ve sektörün kalitesini artırmayı amaçladıklarını vurguladı.

Türk İnternet Medya Birliği’nin kuruluş amacı, internet gazeteciliğini desteklemek ve düzenlemek olarak açıklandı. Dr. Basa, internet medyasının hızla gelişen bir alanda olduğunu ve standartların getirilmesinin önemli olduğunu belirtti. İnternet gazetecilerinin de gazeteci sıfatına sahip olmalarının artık kabul edildiğini ve bu durumun sektöre olumlu etkileri olduğunu söyledi. Ayrıca, internet haber sitelerinin hızlı bir şekilde haklarını alması gerektiğini ve bu sürecin birkaç yıl sürebileceğini ifade etti.

Ayrıca, Dr. Basa, okullarda cep telefonu kısıtlamasının doğru bir karar olduğunu savundu. Gençlerin sosyal medya kullanımının kontrol altına alınması gerektiğini ve ailelere de bu konuda sorumluluk düştüğünü belirtti.

Türk İnternet Medya Birliği’nin hedeflerinden birinin internet yayıncılığını daha etkin hale getirmek olduğunu söyleyen Dr. Basa, birçok ülkede temsilcilikleri bulunduğunu ve dezenformasyonun önlenmesi ve doğru bilgilere ulaşılması için çalıştıklarını açıkladı. Ayrıca, bir Etik Kurulu oluşturacaklarını ve hata yapan üyeleri uyaracaklarını belirtti.

Son olarak, Dr. Basa, memleketi Rize Pazar’da yapılan havaalanının önemini vurgulayarak Cumhurbaşkanı’na teşekkür etti.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu