Özgeçmiş

TİMBİR Başkan Yardımcısı Tanju AKICIOĞLU Kimdir?

Gundem Sivas Haber 2 jpg | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri
TİMBİR Başkan Yardımcısı Tanju AKICIOĞLU Kimdir? | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri

TİMBİR Başkan Yardımcısı Tanju AKICIOĞLU Kimdir?

1961 yılında Trabzon merkezde doğdu. İlkokulu Ankara’da bitirdikten sonra diğer öğreni Trabzon’da tamamladı. İş hayatına genç yaşlarda başladı. İş yaşantındaki yoğunluk sebebiyle Üniversite hayatına 3.yıldan sonra devam edemedi.

Spor ve Siyaset Yöneticiliği dönemlerinin ardından 2004 yılında kendi çabamasıyla önce html sonrasında php yazılımlarıyla uğraşması hobisi oldu. Boş zamanlarının tamamını bu konularda araştırma ve kendini geliştirmeyle geçirdi.

2005 yılının ortalarında kendi yaptığı yazılımı denemek için haber içeriği girmeye başladı. 2006 Yılı ortalarına kadar yazdığı scriptin hata ve eksiklerini gidermekle geçti.

Kendi amacıma ulaşmış hissederek haber girişlerini durdurduğu dönemde, önce arkadaş çevresi daha sonra tanımadığı insanlardan siteye haber girişimi neden durdurduğunun sorusuyla karşılaştı. Ulaşabildiklerine asıl amacımın yazılım öğrenmek için bu yola çıktığımı anlattı.

İnternet haberciliğine devam etmesi konusunda o kadar baskı ve istek oldu ki bu isteklere kayıtsız kalamadı. 2004 yılında evinde hobi olarak internet ve yazılım üzerine yaptığı çalışmalara artık tam mesai ayırma kararı aldı.

2006 yılının sonlarında haber61.net şahıs kuruluşu olarak yayın hayatına başladı. 2007 yılında Şirket yapısı altında serüvenine devam etti.

O dönemler dünyada internet fırtınası daha kopmamıştı. Kitle iletişimleri çok zayıftı. Bunu fark ederek daha da geliştirmek Trabzon’u dünyaya açmak için çabalamaya başladı. İşte o sıra Haber61 markasını oluşturdu. Bu marka onun değil, Tüm Trabzon’un ve gerçekleri paylaşmak isteyen herkesindi…

2019 yılında RTÜK’e İnternet Televizyon Lisans başvurusunda bulundu. 2020 yılı Nisan ayında RTÜK’ten Türkiye’nin ilk internet Televizyonu lisansını alan kurum oldu.

Tamamen profesyonel bir yapıya kavuşturmak için çaba sarf ettiği haber61.net ve haber61TV bugün Türkiye’nin en büyük haber portallarından birisi ise bu tamamen bir ekip başarısıdır.

1990 yılında Figen hanımla evlendi ve 1991 doğumlu Ural adında bir erkek evladımı var.

18.06.2023 tarihinde TİMBİR Başkan yardımcılığı görevine getirildi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu