Sivas Haberleri

TDV Sivas Şubesinden İyilik Çadırlarına Ziyaret

Gundem Sivas Haber 6 | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri
TDV Sivas Şubesinden İyilik Çadırlarına Ziyaret | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri

Sivas İl Müftülüğü Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) Sivas Şubesi tarafından Malatya’da kurulan “İyilik Çadırı”na ziyaret.

Sivas İl Müftüsü ve TDV Sivas Şube Başkanı Ahmet Celalettin Altunkaya, Ramazan ayı vaaz ve irşat programları kapsamında Malatya ilinde çeşitli programlara katılarak TDV’nin “İyilik Çadırı”nı ziyaret etti.

Ramazan ayının girmesiyle birlikte deprem bölgelerinde Türkiye Diyanet Vakfı tarafından depremzedelere yönelik kurulan İyilik Çadırlarında vatandaşlara iftar ve sahur yemeğinin yanı sıra çocuklar için çeşitli etkinlikler düzenleniyor. Bu kapsamda Malatya TDV Şubesinin Merkez Battal Gazi İlçesi Kernek Meydanında kurmuş olduğu İyilik Çadırını ziyaret eden TDV Sivas Şubesi Başkanı İl Müftüsü Altunkaya ve şube çalışanları iftar yemeği dağıtarak, Bin 250 vatandaşa ise sahur yemeği ikramında bulundu.

Gundem Sivas Haber 5 | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri
TDV Sivas Şubesinden İyilik Çadırlarına Ziyaret | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri

Malatya ziyaretini değerlendiren İl Müftüsü Altunkaya, “Depremin ilk gününden itibaren sahada olan Diyanet personelimiz Ramazan ayında da sahada faaliyetlerini daha yoğun bir şekilde sürdürüyor. Din görevlilerimiz gündüz çadır ve konteyner kentlerde aileleri ziyaret ederek manevi destek veriyor, akşamları ise İyilik Çadırlarında vatandaşlara iftar ve sahur yemeği dağıtıyor” dedi.

TDV Sivas Şubesi olarak desteklerinin devam ettiğini aktaran Müftü Altunkaya sözlerini şöyle sürdürdü;
“TDV Sivas Şubesi olarak depremin ilk gününden itibaren depremzede kardeşlerimizin yanındayız, maddi ve manevi olarak desteklerimiz hamdolsun sürüyor. Bu kapsamda bugün Malatya’da vaaz ve irşat faaliyetlerinin yanı sıra TDV Sivas Şubesi olarak iftar yemeği dağıtımı organizasyonuna katıldık. Hayırseverlerimizin desteğiyle TDV Sivas Şubesi olarak Bin 250 vatandaşımızın sahur yemeğini karşıladık. Hayırseverlerimizden Allah razı olusun. Birlik ve beraberlik ruhu ile bu süreci en kısa zamanda Allah’ın izniyle atlatacağız” ifadelerinde bulundu.

Ziyaretler kapsamında İl Müftüsü Altunkaya Malatya’nın Vuslat TV kanalına konuk olarak Ramazanın Bereketi programında “Ramazan ve Dayanışma” temalı sohbet gerçekleştirdi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu