Ülke Gündemi

Taşerona Kadro için Son Durum

Taşerona kadro için son durum: 90 bin işçiyi bekleyen gelişme

Geçtiğimiz yıl haber verilen taşerona kadro konusundaki gelişmeler, yaklaşık 90 bin işçiyi heyecanlandırıyor. Çalışmaların büyük ölçüde tamamlandığı ve Meclis’e sunulma aşamasına gelindiği belirtiliyor. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, öncelikle memur ve emekli maaşı artışlarını ele alarak ardından taşeron işçilere kadro düzenlemesi konusuna odaklanmayı planlıyor.

Taserona Kadro icin Son Durum 2 jpg | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri
Kamudaki taşeronları planladık

Kamudaki taşeronları planladık

Eski Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, konu hakkında yaptığı açıklamada, “Kamudaki taşeronları planladık. Çalışmanın büyük kısmını tamamladık. Meclis’in önümüzdeki haftadan itibaren çalışamayacağı bir dönemdeyiz. Seçimden sonraya kalır diye düşünüyorum, çözeceğimiz konulardan birisi bu.” ifadelerini kullanmıştı.

Resmi Gazete’de yayımlandı

Geçici işçilere kadro düzenlemesini içeren kanunun Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdiği belirtilirken, TÜRK-İŞ Genel Başkanı Ergün Atalay da konuyla ilgili olarak, “Çalışma hayatıyla ilgili taleplerimizin tamamına yakını halloldu. KİT’lerdeki taşeronlar ile kamuda kapsam dışında kalan taşeron işçilerin kadro beklentisi devam ediyor.” açıklamasında bulunmuştu.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu