Ülke Gündemi

Taşerona Kadro Heyecanı: 90 Bin İşçi

Taşerona kadro heyecanı: 90 bin işçiyi ilgilendiren son gelişmeler

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu, AK Parti tarafından hazırlanan 80 maddelik torba kanun teklifini görüşmek üzere toplandı. Toplantının ardından gazetecilere kapalı devam eden görüşmeler, taşerona kadro bekleyen 90 bin işçiyi yakından ilgilendiriyor.

Taserona Kadro Heyecani 90 Bin Isci 2 jpg | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri
Taşerona kadro heyecanı: 90 bin işçiyi ilgilendiren son gelişmeler

Kadroda belirsizlik devam ediyor

24 Kasım Cuma günü Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığı’na sunulan torba kanun teklifi, ekonomiye ilişkin çeşitli düzenlemeler içeriyor. Bu düzenlemeler arasında taşeron işçilere kadro verilmesi de önemli bir yer tutuyor. Ancak, resmi bir açıklama henüz gelmediği için taşerona kadro konusunda belirsizlik devam ediyor.

Meclis’te yer alacağı duyuruldu

Eski Bakan Bilgin, seçimlerin ardından taşeron işçilerin Meclis’te yer alacağını duyurmuştu. Bilgin, “Taşeron işçilere sözüm var. Bunun için hazırız, Meclis açılır açılmaz bunu yapacağız.” açıklamasını yaparak beklentilere cevap vermişti. Ancak, torba yasa içinde taşerona kadronun ne zaman çıkacağı konusunda resmi bir tarih belirtilmemiş durumda.

Taserona Kadro Heyecani 90 Bin Isci 3 jpg | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri
Resmi Gazete’de yayımlanması bekleniyor

Resmi Gazete’de yayımlanması bekleniyor

Taşerona kadronun yasalaşması durumunda ise düzenleme, TBMM Genel Kurulu’na taşınacak ve buradan geçtikten sonra Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girecek. İşte bu süreçte taşerona kadro bekleyen 90 bin işçi için heyecan dorukta.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu