Ülke Gündemi

Taşeron İşçi Kadro Şartları Nelerdir?

Taşeron işçi kadrı şartları nelerdir?

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Çalışma Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan’ın duyurduğu önemli düzenlemelerin ardından, taşeron işçiler için beklenen kadro müjdesi geliyor. Yapılan açıklamalara göre, 90 bin taşeron işçisi kadroya alınacak. Peki, bu beklenen kadro ne zaman gelecek, kimleri kapsayacak ve hangi şartlar geçerli olacak?

Taseron Isci Kadro Sartlari Nelerdir 2 jpg | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri
Taşeron işçi kadrı şartları nelerdir?

Kadro beklentisi artıyor:

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Bakan Işıkhan’ın açıklamalarıyla 90 bin taşeron işçisinin kadroya alınması gündemde önemli bir yer buldu. Ancak, kadronun ne zaman geleceği ve şartlarının neler olacağı merak konusu olmaya devam ediyor.

Kadro şartları netleşmiyor:

Bakan Işıkhan, henüz taşeron işçi kadrosu için belirlenecek şartların detaylarını açıklamamış olsa da, torba yasayla birlikte çıkacak düzenleme ile işçilere hangi kriterlerin getirileceği bekleniyor. Kadro başvuru şartlarıyla ilgili detaylar önümüzdeki günlerde netlik kazanacak.

Taseron Isci Kadro Sartlari Nelerdir 3 jpg | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri
AK Parti’den önemli adım:

AK Parti’den önemli adım:

AK Parti Grup Başkanı Güler, toplumu yakından ilgilendiren 80 maddelik yasa teklifini Meclis’e sunduklarını belirtti. Teklifin detayları, çalışmanın tamamlanmasının ardından ortaya çıkacak. Bu teklifin içinde taşeron işçilere kadro konusunda ne gibi düzenlemelerin bulunduğu da bekleniyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu