Ekonomi

Şubat’ta Faaliyete Geçiyor

Sivas TÜRASAŞ boji fabrikası Şubat’ta faaliyete geçiyor

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığına bağlı Türkiye Raylı Sistem Araçları Sanayi AŞ (TÜRASAŞ) Sivas Bölge Müdürlüğü, gelecek ay hizmete giriyor. Fabrikada yılda 4 bin 500 boji üretimi hedefleniyor.

Subatta Faaliyete Geciyor jpg | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri
Yıllık bin 500 boji üretilecek

Yıllık bin 500 boji üretilecek

TÜRASAŞ Sivas Bölge Müdürü Atanur Karadağ, daha önce boji üretimi yaptıklarını ancak sınırlı olduğunu ifade etmişti. Karadağ, “İlerleyen yıllarda vagon üretiminde çok daha büyük sayıları hedefliyoruz. Şu an 300-500 vagon yapıyorken bunu 1500’lere çıkartmanın hesabını yapıyoruz. Bunun için burada yıllık 4 bin 500 boji üretimi yapacağız.” diye konuştu.

Karadağ, Türkiye’nin en modern ve en büyük boji fabrikası olacaklarını vurgulayarak, fabrikanın ilk etapta 233 kişiye istihdam sağlayacağını belirtti. Fabrikanın açılışının Şubat ayında planlandığını söyleyen Karadağ, “1950 yılından bu yana açılmış olan ilk fabrika olacak. Daha önce kurum içerisinde döküm, donatım ve presler fabrikası gibi fabrikalar varmış ama bunlar hep kapanarak gelmiş. Biz ilk kez bir ana fabrika açmanın da gururunu yaşayacağız.” dedi.

Gündem Sivas Instagram hesabımıza ulaşmak için tıklayabilirsiniz.
Sivas’a dair daha fazla habere ulaşmak için tıklayınız.

Telegram kanalımıza abone olun; Anında haber alın
https://t.me/+yUyCdqaiwuw0ZDc8

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu