Sivas Haberleri

STSO, Seçimler Öncesi Milletvekili Adaylarıyla Buluşuyor

Sivas Ticaret ve Sanayi Odası (STSO), Nisan Ayı meclis toplantısında yaklaşan seçimler öncesi milletvekili adaylarıyla yapılacak toplantının ayrıntıları ele alındı. Sivas TSO Başkanı Zeki Özdemir, yönetim kurulu tarafından hazırlanan sunumla ilgili meclis üyelerine bilgi verdi.

Toplantıda konuşan Başkan Özdemir, “Seçimlere bir ay kadar bir süre kaldı. Biz de seçim öncesinde tüm meclis üyelerimizle beraber mevcut adayları odamızda ağırlayarak onların yapacağı çalışmaları bizlerle paylaşmalarını ve bizim de önerilerimizi sunacağımız bir çalışma yapıyoruz. Bunun içinde elimizde verilerimizin olması gerekiyor. İlk etapta yönetim kurulu olarak bazı çalışmalar yaptık. Bizim, Sivas için hazırladığımız çalışmalarımız var. Bunun üzerine meclisten de alacağımız öneriler ile bu projelerimizin üzerine katkı koyacağız. Pazartesi günü de bir başkanlar kurulu toplantısı yaparak, başkanlar kurulundan gelen teklif ve önerileri de bu projelerin içerisine dâhil ederek, adaylar geldiğinde onlara yol haritamızın ne olduğunu, ne olması gerektiğini, taleplerimizin ne olduğunu, nasıl bir aksiyon almamız gerektiğini paylaşmak istiyoruz.

Sanayi anlamında Sivas’ın organize sanayi bölgelerinin cazibe merkezi içerisine alınmasını, savunma sanayi konusunda kümelenmek istediklerini dile getiren Başkan Özdemir, “Şarkışla ve Gemerek’teki organize sanayi bölgelerimiz halen organize sanayi kimliğini kazanmış bir durumda değil. Bunları da öne çıkarmamız gerektiğini düşünüyoruz. Diğer yandan turizm şehri Sivas diyoruz. Turizmimizin gelişmesi için elimizden geleni yapmamız gerekiyor. Hizmet sektörünün gelişmesi için en önemli konu Yüksek Hızlı Trenimizin bir an evvel Ankara bağlantısının sağlanmasıdır ki o da 26 Nisan’ da açılışı yapılacak. Sivas’ın asıl özelliği bir tarım şehri olması. İlçelerimizi tarımsal anlamda geliştirmemiz gerekiyor. Onun için de tarım şehri Sivas üzerinden de önerilerimiz projelerimiz neler var ise hep beraber paylaşalım” dedi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu