Sosyal Yardımlar

Sosyal Yardımlara Ayrılan Bütçe Belli Oldu

Sosyal yardımlara ayrılan bütçe belli oldu

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Aile destek, SED, evde bakım, engelli, 65 yaş maaşı alan vatandaşlara haberleri duyurdu. 2024 bütçesi kapsamında yapılan görüşmelerde Aile Bakanlığına ayrılan bütçe arttırılarak, bir dizi sosyal yardım programına zam yapılacağı açıklandı.

Sosyal Yardımlara Ayrılan Bütçe Belli Oldu
Sosyal Yardımlara Ayrılan Bütçe Belli Oldu

Sosyal Yardımlara Toplu Zam Geliyor

Aile Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, yapılan bütçe görüşmeleri sonrasında yaptığı açıklamada, sosyal yardımlara ayrılan bütçenin detaylarını paylaştı. Seyahat desteği, koruyucu aile programı, ihtiyaç sahibi ailelerin çocukları için ayrılan bütçelerin yanı sıra, engelli evde bakımı ve 65 yaş maaşları için ayrılan miktarlar da dikkat çekiyor. Toplamda ayrılan bütçenin vatandaşlara sosyal yardımlar konusunda ciddi bir destek sağlayacağı belirtiliyor.

Enflasyon Oranları Bekleniyor

2024 sosyal yardım zammı, memur maaş katsayısına göre belirlenecek. Temmuz ayında memur maaş katsayısında gerçekleşen yüzde 17,55’lik zamın ardından, Ocak 2024 zammının da belirlenmesi için TÜİK tarafından açıklanan enflasyon oranları bekleniyor.

Zam Oranları Ne Kadar Olacak?

Bu zamdan en çok etkilenecek sosyal yardımlar arasında Aile destek, SED, evde bakım, engelli ve 65 yaş maaşları bulunuyor. 2024 Ocak ayı itibariyle bu programlara yapılacak zam oranları, vatandaşlar tarafından heyecanla bekleniyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu