Sosyal Yardımlar

Sosyal Yardımlar 7500 TL’nin Üzerine Çıkacak

Sosyal yardımlar 7500 TL’nin üzerine çıkacak

Devlet tarafından sağlanan sosyal yardımların miktarı Ocak ayında 7500 TL’nin üzerine çıkacak. Hem asgari ücret zammından hem de memur ve emekli maaş zamlarından etkilenen destek ödemeleri, birçok kategoride artış gösterecek.

Sosyal Yardımlar 7500 TL'nin Üzerine Çıkacak
Sosyal Yardımlar 7500 TL’nin Üzerine Çıkacak

Ocak Zammı Olacak Mı?

Devlet bütçesinden karşılanan destek ödemeleri her ay düzenli olarak yapılmakta, ancak Aralık ayı ödemesinden sonra en çok konuşulan konu Ocak zammı olacak mı sorusu. Maaş olarak ödenen destekler için zam söz konusu olmasına rağmen, destek programlarına herhangi bir zam beklentisi bulunmuyor. Sürekli destekler zamdan etkilenmeyecek, ancak süresiz ve düzenli ödenen destekler, memur maaş zammı oranında zam alacak.

Evde Bakım Maaşı Artacak Mı?

Evde Bakım maaşı, engelli maaşı gibi destek ödemeleri için yapılan zam hesaplamalarına göre, Temmuz zammından sonra 5097 TL olan evde bakım maaşının Ocak ayında artarak, Şubat ayında zamlı olarak hesaplara aktarılması bekleniyor.

Memur Maaş Katsayısına Göre

Evde bakım maaşı, memur maaş katsayısına göre zamlanacak. En az yüzde 50 zam alması beklenen evde bakım maaşı ödemeleri, Şubat ayı itibariyle bu hesaplamalara göre 7500 TL’nin üzerine çıkacak. Bu müjdeli haber, evde bakım alan vatandaşları sevindirdi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu