Sosyal Yardımlar

Sosyal Yardım Ödemelerine 2024 Zammı Geliyor

Sosyal yardım ödemelerine yeni yıl 2024 zammı geliyor

Sosyal yardım alan vatandaşlar için heyecan verici bir haber var! Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Kasım ayının ortalarına doğru, sosyal yardım ödemelerini hesaplara aktaracak. Peki, bu ödemeler ne kadar artacak? İşte detaylar!

Sosyal Yardim Odemelerine 2024 Zammi Geliyor 2 jpg | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri
Sosyal Yardım Ödemelerine 2024 Zammı Geliyor | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri

Yüzde 50’ye yakın bir zam bekleniyor

Ocak ayında sosyal yardım ödemelerine yüzde 50’ye yakın bir zam yapılması bekleniyor. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, memur maaşlarının yüzde 50 oranında artırılacağını açıklamıştı. Bu durum, sosyal yardım ödemelerinde de yüzde 50’lik bir artış anlamına gelebilir.

Kasım ayı ortalarında ödemeler yapılacak

Aile destek paketi kapsamında, hane içinde kişi başına düşen aylık gelire göre 850 TL’den başlayan ve 1250 TL’ye kadar yükselen sosyal yardımlar sunulacak. Kasım ayının ortalarında, aile destek paketi ödemeleri yapılacak. Ayrıca, elektrik iletim desteği ve çocuk bileşeni yardımı da hak sahiplerinin hesaplarına aktarılacak.

Sosyal ekonomik destekte olacak

Ödemelerin yanı sıra, Kasım ayının ortalarında evde bakım maaşı ve sosyal ekonomik destek ödemesi de ulaştırılacak. Evde bakım maaşı 5097 TL iken, sosyal ve ekonomik destek ödemesi ortalama 3571 TL olacak.

Gündem Sivas olarak, haber sitemizde Sosyal Yardımları sizin için derliyoruz. Haber sitemizde bulunan bu paylaşımlar ile desteğe ihtiyacı olan vatandaşlarımızı bilgilendirmek istiyoruz. Sizde Gündem Sivas’ı takipte kalarak, bu ve daha fazla paylaşımdan yararlanabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu