Sosyal Yardımlar

Sosyal Yardım Alanlara İstihdam Hamlesi

Sosyal yardım alanlara istihdam hamlesi

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları tarafından desteklenen 3294 sayılı Kanun kapsamında düzenlenen sosyal yardım programları, iş bulma konusunda adım atanlara kapı aralıyor. 18-55 yaş arasındaki vatandaşlar, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarınca çalışabilir olarak değerlendirilip İŞKUR’a bildirildiklerinde, sosyal güvenceli bir işe yerleşmeleri durumunda nakdi yardımlardan faydalanabiliyorlar.

Sosyal Yardım Alanlara İstihdam Hamlesi
Sosyal Yardım Alanlara İstihdam Hamlesi

60 Gün İçinde Nakdi Yardım Alabilirsiniz

İŞKUR tarafından iş görüşmesine yönlendirilen sosyal yardım alan vatandaşlar, Sosyal Güvenlik Kurumu kayıtlarında işe başlama bilgisi görüldüğünde, 60 gün içinde nakdi yardımlardan yararlanabiliyorlar. Bu program kapsamında işe başlamış ve sosyal güvenceye sahip olmuş bireyler, belirlenen kriterlere uydukları takdirde desteklerden faydalanabiliyor.

Kimlik Belgesi İle Brüt Asgari Ücretin 1/3’ü

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Mütevelli Heyeti tarafından belirlenen desteklerden biri de “Kimlik Belgesi” yardımı. Bu yardım, 18-55 yaş aralığındaki bireylerin bir defaya mahsus olmak üzere yararlanabileceği bir imkan sunuyor. 2023 yılı için brüt asgari ücretin 1/3’üne karşılık gelen tutar olan 4.471,50 TL, işe başlayan vatandaşlara sağlanıyor. Bu destek, aynı yıl içinde bir kez kullanılabiliyor ve işe girişinizi finansal anlamda rahatlatıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu