Ülke Gündemi

Sosyal Medya Platformlarına Sıkı Tedbir Gerekli!

TİMBİR: “Sosyal medya, genel ahlaka aykırı yayınlara müsaade edemez!”

Türk İnternet Medya Birliği (TİMBİR) Genel Başkanı Dr. Süleyman Basa, sosyal medya platformlarının genel ahlaka aykırı yayınlara müsaade etmesinin önüne geçilmesi gerektiğini vurgulayarak, devletin atacağı adımları desteklediklerini belirtti.

Sosyal Medya Platformlarina Siki Tedbir Gerekli 2 jpg | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri
TİMBİR: “Sosyal medya, genel ahlaka aykırı yayınlara müsaade edemez!”

Devletin atacağı adımları destekliyoruz

Başkan Basa, internet medyasının güvenli hale gelmesi için atılan her adımın önemli olduğunu ifade ederken, özellikle TikTok’un kamu düzenini ve ahlakını bozan yayınlara izin verdiğine dikkat çekti. Suç mecrasına dönüşen platformlara karşı devletin alacağı tedbirleri desteklediklerini söyleyen Basa, bu konuda dünya genelinde artan yasakların bir çözüm olduğunu belirtti.

Ailelere büyük bir sorumluluk düşüyor

Basa, TİMBİR olarak Güvenli İnternet Medya Merkezi’ni oluşturarak dezenformasyon ve hukuka aykırı içeriklere karşı sivil toplum yaklaşımıyla mücadele ettiklerini açıkladı. Bu merkezin, devletin çabalarına akademisyenler ve medya mensupları aracılığıyla katkı sağlamayı amaçladığını belirten Başkan, aynı zamanda ailelerin de çocuklarını bu tür içeriklere karşı korumasının önemine vurgu yaptı.

Sıkı tedbirler alınması gerekiyor

Basa, “TikTok başta olmak üzere kamu düzenini ve ahlakını bozan yayınlara müsaade eden platformalar ile mücadele konusunda devletimizin atacağı adımları dikkatle izliyor ve destekliyoruz” diyerek, devletin sosyal medya platformlarına yönelik sıkı tedbirler alması gerektiğine vurgu yaptı.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu