Sosyal Yardımlar

Sosyal Güvencesi Olmayanlara Müjdeli Haber

Sosyal güvencesi olmayanlara müjdeli haber

Sosyal güvencesi olmayan ve ihtiyaç sahibi durumda bulunan ailelere sağlık ve gebelik yardımları devam ediyor. 3294 sayılı Kanun kapsamında, özellikle 0-6 yaş arası çocuklara ve hamile kadınlara yönelik yapılan bu yardımlar, ailelerin sağlık kontrolünden geçmelerini ve doğumlarını hastanede gerçekleştirmelerini şart koşuyor.

Sosyal Güvencesi Olmayanlara Müjdeli Haber
Sosyal Güvencesi Olmayanlara Müjdeli Haber

Ödeme Tutarları

Başvuruda bulunan aileler, kimlik belgeleriyle birlikte başvuru yaparak, gebelik döneminde aylık 200 TL, çocuklar için aylık 100 TL, hastanede doğum yapanlara bir seferlik 500 TL ve şartlı lohusalık döneminde doğumu takip eden ilk 2 ay boyunca aylık 300 TL yardım alabiliyorlar.

Ödemeler Ne Sıklıkla Yapılıyor?

Ödemeler her ay için hesaplanıp, 2 ayda bir yapılarak ailelerin maddi yükünü hafifletiyor. Bu sosyal yardımlar, ailelerin sağlık hizmetlerine erişimini kolaylaştırarak, çocuklarının sağlıklı büyümelerine ve hamile kadınların sağlıklı bir gebelik dönemi geçirmelerine destek oluyor.

Nereye Başvurulmalı?

Bu önemli yardımlardan faydalanmak isteyen aileler, en yakın Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı şubesine başvuruda bulunabilirler.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu