Sivas Seçim 2024

Son Dakika… Erdoğan’dan son dakika Rusya açıklaması: Putin ile hemfikir olduk! | GÜNDEM SİVAS

baskan erdogandan ankarada onemli aciklamalar 1666173352 7032 | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan, partisinin TBMM Grup Toplantısı’nda konuşuyor. 

Başkan Erdoğan’ın açıklamalarından öne çıkan başlıklar şöyle:

“GAZ İZLEME SENSÖRLERİ 24 SAAT BOYUNCA ÇALIŞMAKTADIR”

“Kaza hepimizin yüreğini dağlamıştır. Amasra madenimiz son teknoloji güvenlik sistemine sahiptir. Metan gazı tüm dünyada madencilerin korkulu rüyasıdır, madenlerde gaz izleme sensörleri 24 saat boyunca çalışmaktadır.


h0Oc1 1666172748 7968 | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri

ARAMA KURTARMA TAMAMLANDI

Kazanın yaşandığı andan itibaren devletimiz tüm kurumları ile olaya müdahale etmiş, 18 saat içinde arama kurtarma tamamlanmıştır.

Tüm önlemlere ve sistemlere rağmen nasıl olup da patlama yaşandığını bilmiyoruz, çalışma sonrasında öğreneceğiz. Rapor çıkana dek her şey spekülasyondan ibaret.

YARALILAR TABURCU EDİLDİ

İstanbul’da tedavi gören 6 yaralıdan bazılarının durumu iyiye gidiyor. En ileri teknoloji Çam ve Sakura Hastanesi’nde mevcuttur. Bartın’da tedavi gören yaralıların tamamı ise taburcu edildi.

Kurumlarımız canla başla konuyla ilgili görevlerini yapmaktadır. Ayrıca afet öncesi yapılan denetimleri de mercek altına aldık. Çeşitli bakanlıklara bağlı denetimlerin en yoğun uygulandığı yerlerden birisi Amasra’daki ocağımızdır. Bir kaza meydana gelmişse önüyle arkasıyla sebeplerini araştırıp bulmak, gereğini yapmak bizim vazifemizdir. Hayatını kaybeden madencilerin geride bıraktıkları devlete emanettir.

0SM5S 1666172790 1678 | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri

“GÖZÜNÜN YAŞINA BAKMAYACAĞIZ”

Kaza raporlarının ortaya çıkmasının ardından, ihmali olan kim varsa gözünün yaşına bakmayacağız.

Can söz konusu olduğunda affımız söz konusu olamaz. Hayatını kaybeden her madencimizin acısını yüreğimizde hissediyoruz. Kadere inanan insanlarız. Elbette tespit edilince suçlunun yakasına yapışacağız, yaparken Rabbimizin yazgısına da teslim olacağız

Maden şehitlerimize Allah’tan rahmet, tedavi gören kardeşlerimize acil şifalar diliyorum.

Kazada hayatını kaybeden madencilerimizin yakınlarına Enerji, İçişleri, Çalışma ve Aile Bakanlıklarımız ile sendikamız toplamda 1 milyon 550 bin lira ile 1 milyon 700 bin lira tutarındaki ödemelere başlamışlardır.

CHPLİ VEKİLİN MECLİS’TEKİ ŞOVUNA TEPKİ

Bay Kemal önce adamlarına sahip çık. Meclis’in kürsüsünde çekiçle telefon kırmaya kalkmasınlar. Bu ahlaki değildir, edebe adaba terstir. Siz bunları yapadurun, Parlamento Meclis içtüzüğünü süratle değiştirmelidir. Bu işler böyle yürümez. Daha bunlar bu tüzükle çok çekiçle gelir telefon kırar, başkasının kafasını da kırar. Bunlara eyvallah mı edeceğiz. Bu milletin parlamentosu bunlara da haddini bildirmelidir.

“PUTIN İLE HEMFİKİR OLDUK!”

Avrupa doğal gazı nereden temin edeceğiz diye fellik fellik arayış içinde. Hamdolsun Türkiye’nin böyle bir problemi yok. Putin ile son görüşmemizde hemfikir olduk. Rusya’dan gelen Türk gazıyla hat oluşturacağız. Avrupa, doğal gazı Türkiye’den temin edecek.

2023 BÜTÇESİ

2023 bütçemizde her kesimi koruyacak ve yatırımları kesintisiz sürdürecek bir anlayışı esas aldık. 

Turizmde 50 milyon turist ve 40 milyar dolara giden bereketli bir sezon geçiriyoruz. Bunu daha da ileriye taşıyacağız

ASGARİ ÜCRET ZAMMI AÇIKLAMASI

Yükselen enflasyon nedeniyle vatandaşımızın kaybolan refah seviyesini telafi etmekte kararlıyız. Aralık ayında daha büyük adım atarak telafi sözümüzü yerine getireceğiz. Bütçemizde fedakarlık yapabilecek kaynağı ayırdık. Yılbaşında yeni adımlar atarak sözümüzü tutacağız.

DÜNYA KADIN ÇİFTÇİLER GÜNÜ

Dün Dünya Kadın Çiftçiler günüydü ve kadın çiftçilerimizle buluştuk. Maşallah hepsi taşı sıksa suyunu çıkarır. Ama kusura bakmasınlar beylere diyorum ki, hanımlarınızı tarlaya kendinizi de kahveye sürmeyin. Beraber olacaksınız.

DEZENFORMASYONLA MÜCADELE

TBMM geçtiğimiz hafta tarihi öneme sahip bir kanunu kabul etti. Kamuoyunda sosyal medya düzenlemesi olarak bilinen bu kanun gelişmiş ülkeler başta olmak üzere dünyanın pek çok yerinde zaten vardır ve uygulanmaktadır.

TBMM geçtiğimiz hafta tarihi bir kanunu kabul etti. Kamuoyunda “Sosyal medya düzenlemesi” olarak bilinen bu kanun dünyanın pek çok yerinde zaten vardır. Ülkemizi bu düzenlemeye kavuşturduğu için Meclisimize teşekkür ediyorum.

Bu düzenlemeye karşı çıkanlar var. Başta ana muhalefet. Dezenformasyon yasası acil bir ihtiyaçtı, ana muhalefet karşı çıktı, çünkü işlerine gelmiyor. Bu kanun keyfe keder bir düzenleme değil, artık daha fazla geciktirilmesi mümkün olmayan acil bir ihtiyaçtır. Ana muhalefet buna da karşı çıktı çünkü işlerine gelmiyor. Dezenformasyon Yasasına karşı çıkanlar linç kültüründen beslenenlerdir.

KILIÇDAROĞLU’NUN 8 SAATİ!

Seçime aylar kala Amerika’ya gitti. Gezinin bilinmeyen tarafları var, o şaibeli kısmın hesabını sormak, partisine düşer. Amerika’da görüştüğü FETÖ iltisaklı kişiler ile ilgili muhasebeyi yapmak da altılı masadaki ortaklarının görevidir

KILIÇDAROĞLUNA SEÇİM RESTİ

Gücün yetiyorsa, yüreğin varsa seçimlerde çık karşımıza.

KAYNAK: HABER7

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu