Video Galeri

Sivas’tan 20 Konteyner Araç Deprem Bölgesinde

Sivas’tan 20 konteyner araç deprem bölgesinde

Sivas Belediyesi, deprem bölgesine yardım gönderme çalışmalarını sürdürüyor. Başkan Hilmi Bilgin liderliğindeki belediye, Malatya’ya ulaştırılan 20 adet konteyner aracı, İnönü Üniversitesi kampüsünde konuşlandırdı. Bu konteynerler, özellikle doktor, hemşire ve diğer sağlık çalışanlarının barınma ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla gönderilmişti.

Başkan Hilmi Bilgin’in öncülüğünde, tüm imkânlarını afet bölgesine yönlendiren Sivas Belediyesi, geçtiğimiz günlerde taziye aracı olarak kullanılan konteyner araçları hızlı bir dönüşüme tabi tutarak Malatya’ya göndermişti. Malatya’ya ulaşan araçlar, İnönü Üniversitesi kampüsü içerisinde sağlık çalışanlarının konaklama ihtiyaçlarını karşılamak üzere yerleştirildi.

Konteynerlerde, ranza, yatak, uyku seti, battaniye ve ısıtıcı gibi temel ihtiyaç malzemeleri bulunuyor. Sevkiyatı hayırseverler üstlendi ve Belediye Başkanı Hilmi Bilgin ile üniversite idarecilerinin gözetiminde yerleştirildi. Başkan Bilgin, deprem bölgesindeki vatandaşların yaralarını sarmak için Sivas halkının büyük bir hassasiyetle seferber olduğunu vurgulayarak, gerekli çalışmaların titizlikle sürdürüleceğini ifade etti. Sivas Belediyesi, yardım çalışmalarına devam ederek depremzedelerin yanında olmaya devam edecek.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu