Sivas Haberleri

Sivas’ta Yavru Karacayı Hayata Döndürdü

Sivas Koyulhisar’da yavru karacayı hayata döndürdü, bebek gibi baktı

Sivas’ın Koyulhisar ilçesinde yaşan Erciş Ülker, doğada yaralı ve bitkin halde bulduğu yavru karacayı alarak evinde bebek gibi baktı. Bir süre sonra yavru karaca Doğa Koruma Ve Milli Parklar ekiplerince alındı.

Sivasta Yavru Karacayi Hayata Dondurdu 2 jpg | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri
Yavru karacayı gören vatandaş hayvanın hayatını kurtarmak istedi

Yavru karacayı gören vatandaş hayvanın hayatını kurtarmak istedi

Sivas’ın Koyulhisar ilçesinde yaşayan Erciş Ülker, geçtiğimiz gün mantar toplamak için Ahlan mevkiine gitti. Mantar toplamanın ardından dönüş yoluna geçen Ülker, yolda aç ve susuz kaldığı için bitkin düşen yavru karaca ile karşılaştı. Yavru karacanın o haliyle orada ölüme terk etmek istemeyen Ülker, karacayı alarak evin yolunu tuttu. Evine getirdiği karacanın karnını doyuran Ülker, adeta bebek gibi karacaya baktı. Durumun bildirilmesi üzerine yavru karaca doğal yaşamına bırakılmak üzere Doğa Koruma ve Milli Parklar ekiplerince teslim alındı.

Sivasta Yavru Karacayi Hayata Dondurdu 3 jpg | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri
Ormanda otlar içinde bitkin halde buldu

Ormanda otlar içinde bitkin halde buldu

Erciş Ülker, ilk gördüğünde yavru karacanın öldüğünü düşündüğünü söyleyerek, “Emekliyim. Devamlı ormana mantar toplamaya gidiyorum. Bu yavru karacayı ormanda otlar içinde bitkin halde buldum. Önce ölmüş sandım. Dokunduğumda hareket etti. Ama çok aç susuz kalmıştı. Annesi tarafından terk edilmişti. Birkaç gün aç susuz kalmış. Aldım arabaya götürüp su verdim. Kendine geldi. İlçeye getirdim” dedi.

(İHA)

Gündem Sivas Instagram hesabımıza ulaşmak için tıklayabilirsiniz.
Sivas’a dair daha fazla habere ulaşmak için tıklayınız.

Telegram kanalımıza abone olun; Anında haber alın
https://t.me/+yUyCdqaiwuw0ZDc8

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu