Video Galeri

Sivas’ta Yaşanan Su Sıkıntısı Nihayet Çözüldü

Sivas Belediyesi ve DSİ 19. Bölge Müdürlüğünün hummalı çalışmaları sonucu, Pusat-Özen Barajından şehir şebekesine aktarılmak üzere arıtma tesisine su girişi başladı.

sivas su sikintisi | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri
Sivas'ta Yaşanan Su Sıkıntısı Nihayet Çözüldü | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri

Bugün öğlen saatleri itibariyle kademeli olarak tüm bölgelere kesintisiz su verilmeye başlanacak.

Sivas Belediyesi‘nin dün akşam saatlarinde sosyal medya hesabından yapmış olduğu paylaşımda Şehrimize Hayırlı Olsun Diyerek “Kıymetli hemşehrilerimiz; Pusat Özen Barajı’ndan çekmiş olduğumuz isale hattı, içme suyu arıtma tesislerimize ulaşmıştır. Şehir şebekesinin tüm mahallelere eşit ve tam kapasite hizmet verebilmesi açısından mevcut depolarımızın dolması gerekmektedir. Bu nedenle kent merkezinde zorunlu olarak son kez su kesintisi yapılmış olup, sonrasında ise herhangi bir olumsuz durumla karşılaşılmadığı takdirde kesinti yapılmayacaktır. Anlayışınız için teşekkür eder, sağlık ve esenlikler dileriz” ifadelerine yer verildi.

Konu ile alakalı olarak Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin Sivas Su Arıtma Tesisinden dün akşam saatlerinde canlı olarak basın açıklaması gerçekleştirerek müjdeli haberi Sivaslı vatandaşlar ile paylaşmıştı.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu