Sivas Seçim 2024

Sivas’ta Sağlık Hizmetlerine Yenilikler Geliyor!

Sivas’ta sağlık hizmetlerine yenilikler geliyor: Yoğun bakım yatak sayısı artırılıyor!

Sivas Numune Hastanesi, sağlık alanındaki adımlarını daha da ileriye taşıyor. Son dönemde artan hasta talepleri ve acil servis yoğunluğuyla birlikte, hastane yönetimi mevcut imkanları genişletme kararı aldı.

“Yoğun bakım yatak sayıları en kısa sürede arttırılacaktır”

Sivas Milletvekili Hakan Aksu, yapmış olduğu paylaşımda, “Kıymetli hemşerilerim, Sivas Numune Hastanemiz, ilimizin en önemli sağlık kuruluşlarından biridir. Son yıllarda artan hasta sayısı ve acil servis yoğunluğu nedeniyle mevcut yatak sayısının arttırılması elzem olmuştur. Bu konuda hastalarımızın mağduriyet yaşamaması için İl Sağlık Müdürümüz ile birlikte Sağlık Yatırımları Genel Müdürü Sayın Rıza Uçarı ziyaret ettik. Yaptığımız istişare neticesinde, yoğun bakım yatak sayıları en kısa sürede arttırılacaktır” dedi.

Sivas'ta Sağlık Hizmetlerine Yenilikler Geliyor!
Hastanenin yemekhanesi ve İl Sağlık Müdürlüğü binası yenilenecek!

Hastanenin yemekhanesi ve İl Sağlık Müdürlüğü binası yenilenecek!

Ayrıca hastanenin mevcut yemekhane binasının da yenilenmesi için planlama çalışmaları başladı. Yeni yemekhane binasının hizmete girmesiyle birlikte, hastalar ve sağlık personelleri, daha modern ve daha hijyenik bir ortamda hizmet alacaklar. Bunların yanı sıra İl Sağlık Müdürlüğü hizmet binası için de çalışmalar başlıyor.

Milletvekili Aksu yapmış olduğu yazılı paylaşımın devamında ise, “Hemşerilerimizin daha kaliteli sağlık hizmeti almasına imkan sağlayacak bu yatırımların gerçekleşmesinde başta Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, Sağlık Bakanımız Sayın Fahrettin Koca’ya, Grup Başkanımız Sayın Abdullah Güler’e Milletvekilimiz Sayın Rukiye Toy’a ve emeği geçen tüm yetkililere şükranlarımı sunuyorum” ifadelerini kullandı.

Gündem Sivas Instagram hesabımıza ulaşmak için tıklayabilirsiniz.
Sivas’a dair daha fazla habere ulaşmak için tıklayınız.

Telegram kanalımıza abone olun; Anında haber alın
https://t.me/+yUyCdqaiwuw0ZDc8

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu