Sivas HaberleriSivas Seçim 2024

Sivas’ta Oy Verme Saati Değişti!

Resmi Gazete’de yayımlandı: Sivas’ta oy verme saati değişti!

Sivas’ta saat kaçta oy kullanılacak?

Yüksek Seçim Kurulu’nun (YSK) belirlediği kararlara göre, 32 ilde yerel seçimlere dair oy verme saatlerinde önemli bir değişiklik yapıldı. Güneşin doğuş ve batış saatlerine göre adapte edilen yeni düzenlemeler, seçim günü oy kullanacak vatandaşları ilgilendiriyor.

Sivasta Oy Verme Saati Degisti 2 jpg | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri
32 ilde yerel seçim oy saatleri belirlendi

32 ilde yerel seçim oy saatleri belirlendi

Adıyaman’dan Kilis’e kadar uzanan 32 ilde, oy verme süresi 07.00-16.00 olarak güncellenirken, diğer illerde bu süre 08.00-17.00 olarak belirlendi. Bu değişiklik, mevsim ve bölge özellikleri, ulaşım durumları gibi faktörlere göre esneklik sağlayarak, seçim sürecinin daha etkin ve verimli geçmesini amaçlıyor.

Hangi şehirlerde oy verme saati 07.00-16.00 arası?

Yüksek Seçim Kurulu’nun aldığı kararla birlikte, Adıyaman, Ağrı, Artvin, Bingöl, Bitlis, Diyarbakır, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Gaziantep, Giresun, Gümüşhane, Hakkari, Kars, Malatya, Kahramanmaraş, Mardin, Muş, Ordu, Rize, Siirt, Sivas, Trabzon, Tunceli, Şanlıurfa, Van, Bayburt, Batman, Şırnak, Ardahan, Iğdır ve Kilis illerindeki yerel seçimlerde oy verme saatleri netlik kazandı. Bu illerde seçmenler, 31 Mart tarihinde 07.00-16.00 saatleri arasında oy kullanabilecekler.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu