Sivas Spor Haberleri

Sivas’ta Okullar, Basketbol Arenasında Yarıştı

Sivas’ta okullar, basketbol arenasında yarıştı

Sivas’ta düzenlenen “Okul Sporları Yıldızlar Basketbol Kız-Erkek İl Birinciliği” müsabakaları nefes kesen anlara sahne oldu. Taha Akgül Spor Salonu’nda gerçekleşen mücadelede, Sivaslı genç sporcular birbirleriyle kıyasıya yarışarak şampiyonluk için ter döktü.

Sivasta Okullar Basketbol Arenasinda Yaristi jpg | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri
Sivas’ta Okullar, Basketbol Arenasında Yarıştı

Başarı sıralaması

Final maçlarının ardından kupa sevinci yaşayan takımlar belli oldu. Erkeklerde MBA Okulları Sivas, kızlarda ise Lütfi Fikret Tuncel Ortaokulu, gösterdikleri üstün performansla zirveye çıkarak gururlandı. Selçuk Ortaokulu kızlarda ikinci, Cumhuriyet Üniversitesi Ortaokulu ise erkeklerde ikinci sırayı elde etti. Kızlarda üçüncülük kürsüsüne Selçuk Ortaokulu, erkeklerde ise Cumhuriyet Üniversitesi Ortaokulu çıkarken, dördüncülük sıralamasında ise kızlarda AYÇ Okulları, erkeklerde Behrampaşa Ortaokulu yer aldı.

Sivasta Okullar Basketbol Arenasinda Yaristi2 jpg | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri
Sivas’ta Okullar, Basketbol Arenasında Yarıştı

Sivas’ı temsil etme hakkını elde etti

Şampiyon olan okullar, Sivas’ı ileri temsil etme hakkını elde etti. Dereceye giren takımlar ise madalya ve kupalarını alarak büyük bir gurur yaşadı. Sivaslı gençlerin bu başarıları, sporun ve rekabetin birleştirici gücünü bir kez daha ortaya koydu.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu