AsayişSivas Haberleri

Sivas’ta Narkotik Suçlarla Mücadele Devam Ediyor

Sivas’ta narkotik suçlarla mücadele devam ediyor

Sivas Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde, Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin kararlı çalışmaları sonucunda Sivas’ta uyuşturucu madde ticareti ve kullanımının önlenmesine yönelik etkileyici operasyonlar gerçekleştirildi.

İki ayrı operasyon sonucunda, toplamda 12,32 gram metamfetamin maddesi, 2 parça halinde 3×2.5 cm ve 3×1.5 cm boyutlarında sentetik kannabinoid (Bonzai) maddesi, 16 adet sentetik ecza hap, 1 adet ruhsatsız tabanca, 5 adet fişek ve 2 adet narkotik madde kullanma aparatı ele geçirildi.

Sivasta Narkotik Suclarla Mucadele Devam Ediyor 2 | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri
Sivas’ta narkotik suçlarla mücadele devam ediyor

Operasyonların ardından yakalanan şüpheliler arasında 2 kişi, TCK 188. maddeye göre (Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde İmal ve Ticareti) suçu kapsamında adli işleme tabi tutuldu. Bu şüphelilerden biri tutuklanarak cezaevine gönderildi. Ayrıca, 6 şüpheli şahıs ise TCK 191. Maddeye göre (Kullanmak İçin Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Satın Alma Kabul Etme veya Bulundurma) suçuyla ilgili adli işlemlere tabi tutuldu.

Sivas Emniyet Müdürlüğü’nden, “uyuşturucu madde ticareti, sevki veya kullanımıyla mücadelemizde kararlılıkla ilerlemeye devam ediyoruz. Bu bağlamda, anne ve babaları, aileleri ve toplumu, narkotik maddeler konusunda bilinçli olmaya ve çocuklarımıza, gençlerimize sahip çıkmaya davet ediyoruz.

Sivas Emniyet Müdürlüğü olarak, şehrimizin daha güvenli ve sağlıklı bir geleceğe doğru ilerlemesi için çalışmalarımıza devam edeceğiz.” şeklinde açıklama yapıldı.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu