Sivas HaberleriAsayiş

Sivas’ta Katil Kayıp, Aile Endişeli

Sivas’ta katil kayıp, aile endişeli

Sivas’ta geçtiğimiz hafta dayıları babası ve bir kardeşlerini öldüren şahıslar, kendi canlarının da tehlikede olduğunu söyleyerek, dayılarının biran önce yakalanmasını istedi.

Sivas’ın Kangal ilçesine bağlı Toparlıç köyünde Ali K. (70), geçtiğimiz hafta arazide çalışan eniştesi Rıza Ercan (75) ve yeğeni Hüseyin Ercan’ı (52) tüfekle vurarak öldürdü. Ali K. cinayetten sonra kayıplara karışırken, iki aile arasında yaklaşık 6 yıldır süregelen bir husumet olduğu ileri sürüldü. Olayda baba ve kardeşlerini kaybeden Rıza Ercan’ın diğer çocukları, dayılarının kendilerini de öldürmesinden edişe ettiklerini dile getirdi.

“Her an yeni bir cinayet işleyebilir”

Süleyman Ercan, olayın üzerinden bir hafta geçmesine rağmen dayısının hala bulunamadığını belirterek, tehdit altında olduklarını, kardeşleri ve ailelerinin can güvenliği bulunmadığını söyledi. Dayısının her an yeni bir cinayet işleyebileceğini belirten Ercan, biran önce bulunup hukuk karşısında hesap vermesini istedi. Ercan, babası ve ağabeyini öldüren dayısının bulunması halinde bile iş birlikçileri bulunmadığı sürece kendileri için oluşan tehdidin süreceğini dile getirdi.

“Tehdit altındayız”

Birsen Ercan da tehdit altında olduklarını ifade ederek, “Öldürülenlerden birinin kızı, diğerinin kardeşiyim. Dayım babamı ve ağabeyimi öldürdü. ‘Daha yapacak işlerim var’ demiş. Ben ve diğer kardeşlerim de tehdit altındayız. Cinayetin ardından bir hafta geçti, halen firari. Katil halen bulunamadı. Görenlerin ihbarda bulunmasını istiyoruz. Dayım bizi çok severdi, bunu yapacak bir kişi değildi. Birisinin kendisini azmettirdiğini düşünüyoruz. Cinayette de kendisine yardımcı olduklarını düşünüyoruz. Bizim köyde ardında saklanabileceği bir tek ağaç bile yokken bir haftadır bulunamıyor. Ben, kardeşlerim, çocuklarımız hepimiz tehdit altındayız” dedi.

“Dayım azmettirildi”

Zeynep İkisivri ise dayısının azmettirildiğini, azmettirenlerin onu koruduklarını düşüldüğünü belirterek, şunları söyledi:

“Babam ve kardeşim dayım tarafından öldürüldü. Aramızda 6 yıldır süren bir husumet vardı. Ben dayımın böyle bir cinayeti işleyebileceğini düşünmüyorum, çünkü dayım bizi çok seviyordu. Azmettirildiğini ve kaçıp saklanmasında ona birilerinin yardım ettiğini düşünüyorum. Şu anda benim, kardeşlerimin ve ailelerimizin can güvenliği yok. Kan davasına dönüştü. Biran önce katilin ve iş birlikçilerinin bulunmasını istiyoruz. Şu anda bizi jandarma koruyor, ne kadar süre öyle olacak bilemiyoruz. Korkuyoruz, gören edenlerin ihbarda bulunmasını istiyoruz.”

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu