AsayişSivas Haberleri

Gürün’de İş Kazası: İşçinin Üzerine Beton Düştü

Sivas Gürün’de iş kazası: İş makinesi operatörünün üzerine beton düştü

Gündem Sivas Instagram hesabımıza gelen bilgiler ışığında, 6 Şubat Kahramanmaraş merkezli depremde Gürün ilçesinde meydana gelen depremin ardından, yıkım işlemlerindeki güvenlik eksiklikleri büyük bir tehlike oluşturdu.

Gurunde Is Kazasi Iscinin Uzerine Beton Dustu 2 jpg | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri
Gürün'de İş Kazası: İşçinin Üzerine Beton Düştü | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri

Gürün ilçesindeki yıkım çalışmalarının yetersiz iş güvenliği önlemleriyle sürdürülmesi, operatörün ağır yaralanmasına neden oldu. Yıkım makinesinin üstünde herhangi bir koruma olmaması ve yetersiz denetim, bu tür kazaların önlenmesi gerektiği konusunda soru işaretlerini artırdı. Operatörün başına 108 disk beton parçasının düşmesi sonucu yaşanan bu olay, Gürün ilçesinde iş güvenliği konusunda ciddi sorunların olduğunu bir kez daha gözler önüne serdi.

Gürün Kaymakamlığı, yıkım işlemlerini denetlemekte yetersiz kaldı ve bu olayın meydana gelmesine engel olamadı. Yıkım makinesinin üstüne demir koruma takılması, iş güvenliği uzmanının görevlendirilmesi gibi temel önlemlerin alınmaması, bu tür kazaların riskini artırıyor. Kaymakamlığın görevi, vatandaşların güvenliğini sağlamak ve denetimleri sıkı bir şekilde yapmakken, bu tür ihmal durumları bu gibi kazalara neden olabiliyor.

Gurunde Is Kazasi Iscinin Uzerine Beton Dustu 3 jpg | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri
Gürün'de İş Kazası: İşçinin Üzerine Beton Düştü | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri

Gürün ilçesindeki bu acı olay, iş güvenliği konusundaki eksikliklere dikkat çekiyor. Gelecekte benzer kazalara engel olmak için yetkililerin daha sıkı denetimler yapması, iş güvenliği önlemlerini titizlikle uygulaması ve vatandaşların güvende olmasını sağlaması gerekiyor. Bu tür ihmallerin artık kabul edilemez olduğu bir kez daha hatırlatılıyor.

Gündem Sivas’a haber ihbarında bulunmak isterseniz bizle Instagram üzerinden ve WhatsApp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu