Sivas Haberleri

Sivas’ta İnşaat Sektöründe Dev Adım!

SİMDER ve MÜSİAD Sivas işbirliğiyle Sivas’ta inşaat sektöründe dev adım!

Sivas, inşaat sektöründe önemli bir adım atıyor! MÜSİAD Sivas ve SİMDER ev sahipliğinde düzenlenen SİVYAP 2024 Fuarı bugün bir açılış töreniyle başladı.

Sivasta Insaat Sektorunde Dev Adim 1 jpg | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri
SİMDER ve MÜSİAD Sivas işbirliğiyle Sivas’ta inşaat sektöründe dev adım!

Sivas Valisi Dr. Yılmaz Şimşek, Sivas Belediye Başkanı Dr. Adem Uzun, İMKON Genel Başkanı ve TOBB İnşaat Sektörü Meclis Başkanı Tahir Tellioğlu, Sivas İnşaat Müteahhitleri Derneği (SİMDER) Başkanı Gökhan Fatih Aslan ve Sivas Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Başkanı Uğur Görgen’in katılımıyla gerçekleştirildi. Sivas’ta faaliyet gösteren inşaat sektörünün temsilcileri, SİVYAP 2024 Fuarı ile bir araya geldi.

Sivasta Insaat Sektorunde Dev Adim 2 jpg | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri
“Modern bir merkez kazandırmak istiyoruz”

“Modern bir merkez kazandırmak istiyoruz”

Açılışta konuşan Sivas Belediye Başkanı Adem Uzun, fuara katkı sağlayan tüm paydaşlara teşekkür ederek, “Seçim döneminde bir söz vermiştik, hatta bununla ilgili değerlendirme çalışmalarına başladık. Sivas’a ihtiyaç olan modern bir ticaret merkezi kazandıracağız. Bu ticaret merkezinde de bir fuar alanı kazandırmayı planlıyoruz.” açıklamasında bulundu.

Sivasta Insaat Sektorunde Dev Adim 3 jpg | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri
“Çok önemli kazanımlar sağlanacaktır”

“Çok önemli kazanımlar sağlanacaktır”

Açılışı gerçekleştirilen SİVYAP Fuarı ile iligli açıklamalarda bulunan Sivas Valisi Yılmaz Şimşek ise, “Bugün burada açılan fuarda hem katılımcı firmalar adına, hem de bu sektörde ticaret yapan yerli ve yabancı kurumlar ile iş insanları adına inanıyorum ki çok önemli kazanımlar sağlanacaktır. Fuarlar karşılıklı ticaretin, etkileşimin, buluşmanın ve ekonomik hareketliliğin hem hazırlayıcısı hem de göstergesidir. Bu nedenle fuarlar kentimize ve sektöre büyük değer katmaktadır” ifadelerini kullandı.

Gündem Sivas Instagram hesabımıza ulaşmak için tıklayabilirsiniz.
Sivas’a dair daha fazla habere ulaşmak için tıklayınız.

Telegram kanalımıza abone olun; Anında haber alın
https://t.me/+yUyCdqaiwuw0ZDc8

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu