Asayiş

Sivas’ta Hatalı Park Kriz Yarattı

Sivas’ta hatalı park kriz yarattı: Vatandaşlar dakikalarca bekledi

Sivas’ta sokağa yaptığı hatalı park sebebiyle yolu trafiğe kapatan otomobil sürücüsü, beklemek zorunda kalan diğer sürücülerden tepki gördü.

Olay, Camikebir Mahallesi Ulucami park sokakta yaşandı. Otomobilini hatalı yere park eden sürücü, yolu daraltarak trafiğe kapandı. Tıkanan yolda araç kuyruğu oluştu. Aracın sürücüsü yaklaşık yarım saat sonra gelip aracını kaldırırken sürücüler hatalı parka tepki gösterdi. Hatalı park yapan sürücü ise araçların geçebileceği genişlikte park yaptığını belirtti.

Sivasta Hatali Park Kriz Yaratti 2 jpg | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri
Sivas’ta hatalı park kriz yarattı: Vatandaşlar dakikalarca bekledi

“Yaklaşık 20 dakikadır bekliyoruz”

Manisa’dan bayram tatili için geldiklerini ifade eden Göktuğ Demirbeyli, “Ailem hemen buradaki camiye ibadet için girdi. Önümüzde ki araç nedeniyle yaklaşık 20 dakikadır bekliyoruz, ilerleyemiyoruz. Böylesi bir yerde olmaması gereken bir park bu ama maalesef burada gerçekleşmiş. Kendisine ulaşamıyoruz. Trafik ekiplerine bildirdik durumu bekliyoruz” dedi.

“Buraya park yapılmaması lazım”

Hasan Şahin, sürücülerin gelip geri döndüğünü belirterek, “Büyük araba olunca dönemiyor da. Hep sıkıntı. Trafik ekiplerini de aradılar. Buraya bir çözüm bulmaları lazım. Çöp konteynerlarının karşısı park alanı ama yanı park yeri değil. Buraya park yapılmaması lazım. Trafik ekipleri de sürekli geliyor ama her zaman her saat başı da buraya gelemezler” şeklinde konuştu.

(İHA)

Gündem Sivas Instagram hesabımıza ulaşmak için tıklayabilirsiniz.
Sivasspor ve spora dair daha fazla habere ulaşmak için tıklayınız.

Telegram kanalımıza abone olun; Anında haber alın
https://t.me/+yUyCdqaiwuw0ZDc8

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu