Sivas Haberleri

Sivas’ta Gazeteciler Günü Kutlandı

Sivas’ta 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü kutlandı

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutlama amaçlı Sivas Valiliği ve Sivas Belediyesi, ortak bir çalışma ile basın mensuplarını ağırladı.

Programa, Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, Sivas Vali Yarımcısı Şakir Öner Öztürk, Sivas 4 Eylül Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Muhuttin Karahan, Sivas Kızılırmak Gazetesi Başkanı Hakan Sezerer, basının emekçi çalışanları, İletişim Lisesi öğrencileri ve çok sayıda davetli katılım sağladı.

Sivasta Gazeteciler Gunu Kutlandi 2 jpg | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri
Başkanlar konuşma gerçekleştirdi

Başkanlar konuşma gerçekleştirdi

Kahvaltının ardından Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Karahan ve Kızılırmak Gazetesi Başkanı Sezerer konuşma yaptı. Başkanlarının konuşmalarının ardından Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, konuşma gerçekleştirdi.

Sivasta Gazeteciler Gunu Kutlandi 4 | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri
Çalışan Gazeteciler Günü’nüz kutlu olsun

Çalışan Gazeteciler Günü’nüz kutlu olsun

Başkan Bilgin konuşmasında, “Sayın Vali Vekilim, çok değerli basın mensuplarımız, gazetecilerimiz ve sevgili öğrencilerimiz öncelikle hepinizi saygı, sevgi ve muhabbetle selamlıyorum. Çalışan Gazeteciler Günü’nüz kutlu olsun. Sağlık, mutluluk ve huzur içerisinde nice Gazeteciler Günü’nüzde sizlerle birlikte olmayı istiyorum.

Sivasta Gazeteciler Gunu Kutlandi 3 | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri
Gazeteci görüşü, bizim için çok daha önemli

Gazeteci görüşü, bizim için çok daha önemli

Bizler, idareciler olarak toplum için, millet için, ülkemiz için, şehrimiz için çalışmalar yapıyoruz. Bunun topluma aktarılmasını biz sosyal medya hesaplarımız üzerinden yapıyoruz ama işini layıkıyla yapan gazetecenin yaptığı haber, hiçbir şeyin yerini tutmaz. Biz yaptığımız hizmetleri vatadandaşlara aktarıyoruz ama gazeteci görüşü, yorumu bizim için sosyal medyadan daha önemli. Benim bakış açım bu şekilde.

Sivasta Gazeteciler Gunu Kutlandi 7 jpg | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri
Bizim için eleştiri değil, yol göstericidir

Bizim için eleştiri değil, yol göstericidir

Hepiniz habercisiniz, siz haberi yapacaksınız. Yaptığınız haber kime dokunursa dokunsun, siz yaptığınız haberin arkasındaysınız, vicdanınız rahatsa hiçbir problem yok. Her türlü eleştiriyi yapmak hakkınız. Hak, hukuk, vicdan ve hakkaniyete uygun şekilde yapılan bir eleştiri yöneticiyi aslında yöneticiyi yeniler. Yöneticiye farklı bir bakış açısı sağlar. Bu ölçüde yapılan her eleştiri, bizim için bir eleştiri değil yol göstericidir. Geri dönüşler çok çok önemli.

Sivasta Gazeteciler Gunu Kutlandi 5 jpg | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri
Valiliğimizin basın müzesi çalışması var

Valiliğimizin basın müzesi çalışması var

Sivas Belediyesi olarak, bugünü basın camiasına olan bir borcumuz olarak gördük. Sayın Valimizin, Valiliğimizin basın müzesiyle ilgili bir çalışması da var. Ben tekrar bu vesiyleyle gazeteciler gününüzü tebrik ediyorum. Ülkemizin ve şehrimizin tek bir şeye ihtiyacı var. Hepimiz yaptığımız işi en iyi şekilde yapacağız. Hepimiz çok çalışacağız. Her birimizin görüşü farklı olabilir ama birlikten beraberlikten taviz vermeceğiz. Tekrar katılımınızdan dolayı teşekkür ediyorum, Gazeteciler Günü’nüzü tebrik ediyorum. Sağlık ve mutluluklar diliyorum.” ifadelerini kullandı.

TELEGRAM KANALIMIZA ABONE OLUN; Anında Haber Alın
https://t.me/+yUyCdqaiwuw0ZDc8

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu