EğitimSivas Haberleri

Sivas’ta Eğitime Bir Gün Ara

Sivas’ın Gölova ilçesinde yoğun kar yağışı nedeniyle eğitime bir gün ara verildi

Sivas’ın Gölova ilçesinde etkili olan yoğun kar yağışı, hayatı olumsuz etkiledi. Bugün sabah saatlerinde başlayan kar yağışı nedeniyle, yolların buzlanması ve ulaşımda aksamalar meydana geldi. Gölova Kaymakamlığı, yaşanan olumsuz hava koşulları sebebiyle Milli Eğitim Bakanlığına bağlı okullarda bir günlüğüne eğitime ara verildiğini duyurdu.

Engelli ve hamile personel için idari izin

Gölova Kaymakamlığı tarafından yapılan açıklamada, devam eden kar yağışının fırtına şeklinde etkili olması sebebiyle, ulaşımda yaşanabilecek aksamaların önüne geçmek amacıyla okullarda eğitime ara verildiği belirtildi. Ayrıca, engelli ve hamile personelin de bu süreçte bir gün boyunca idari izinli sayılacağı ifade edildi.

Kur’an kursları ve diğer eğitim kurumlarındaki faaliyetlere ara

25 Aralık 2023 Pazartesi günü, Milli Eğitim Bakanlığına bağlı okulların yanı sıra Diyanet İşleri Başkanlığı’na bağlı Kur’an kursları ile 4-6 yaş anasınıflarının da dahil olduğu bütün eğitim kurumlarında eğitim faaliyetlerine bir gün süreyle ara verileceği bildirildi.

Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli ve hamile personel idari izinli

Açıklamada ayrıca, kamu kurum ve kuruluşlarında görevli engelli ve hamile personelin de aynı tarihte bir gün süreyle idari izinli sayılacakları ifade edildi.

Gölova ilçesinde etkili olan kar yağışı sebebiyle alınan bu tedbirler, vatandaşların güvenliği ve ulaşımın sağlıklı bir şekilde gerçekleştirilmesi amacıyla hayata geçirildi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu