EğitimSivas Haberleri

Sivas’ta Din Eğitimine Güçlü Destek

Sivas’ta din eğitimine güçlü destek: İl Müftülüğü ile İlahiyat Fakültesi arasında işbirliği protokolü imzalandı

Sivas İl Müftülüğü ile Sivas Cumhuriyet Üniversitesi İlahiyat Fakültesi arasında gerçekleşen önemli bir adım, din eğitimi ve öğretimi alanında güçlü bir işbirliğini beraberinde getirdi. İl Müftülüğü makamında düzenlenen imza töreninde, İl Müftüsü Ahmet Celalettin Altunkaya ve İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ömer Aslan, “Eğitimde İşbirliği Protokolü”nü imzalayarak, 3 yıl boyunca sürecek bir ortaklık başlattı.

Sivasta Din Egitimine Guclu Destek1 jpg | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri
Sivas'ta Din Eğitimine Güçlü Destek | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri

Mesleki gelişmelerine katkı sağlayacak

İl Müftüsü Altunkaya, imza töreninde yaptığı konuşmada, protokolün İlahiyat Fakültesi öğrencilerinin mesleki gelişimine katkı sağlamayı hedeflediğini belirterek, “Bu protokol ile öğrencilerimizin mesleki yönden tüm eğitimlerine müftülük olarak bizler de katkı sağlamak maksadıyla işbirliği yapacağız” dedi.

“Müftülük personellerinden de destek alacağız”

İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ömer Aslan ise protokolün örgün ve yaygın eğitimde din eğitimi ve öğretimini daha etkili bir şekilde yürütmeyi amaçladığını vurgulayarak, “Öğrencilerimizin mesleki açıdan yetiştirilmesi, hitabet becerilerinin geliştirilmesi ve Kur’an-ı Kerimi güzel okuma becerisi kazandırılması için müftülük personellerinden de destek alacağız” şeklinde konuştu.

İmza töreni ile resmiyet kazandı

Yapılan protokol, din eğitimine olan katkılarının yanı sıra, İl Müftü Yardımcıları Mehmet Koç ve Muttalip Karataş ile İlahiyat Fakültesi Fakülte Sekreteri Bedrettin Gündoğdu’nun da katılımıyla gerçekleşen imza töreninde resmiyet kazandı. Bu işbirliği, Sivas’ta din eğitiminin kalitesini artırmayı hedefleyen önemli bir adım olarak değerlendiriliyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu