Sivas Haberleri

Sivas’ta Dilencilere Geçit Yok!

Sivas’ta dilencilere Zabıta ekiplerinden geçit yok!

Sivas Zabıta Müdürü Nuri Çayır, Zabıta Müdürlüğü’nde basın mensupları ile bir araya gelerek şehirde gerçekleştirdikleri çalışmalar hakkında basın mensuplarına bigli verdi.

Yeni göreve başlayan Müdür Çayır ve ekibi, Sivas’taki dilenciler ile ilgili çalışmaları hakkında bilgi verdi. Müdür Çayır, dilencilere geçit vermediklerini ve vermeyeceklerini vurguladı. Yapmış olduğu açıklamasında Müdür Çayır, “Sayın Belediye Başkanımız Dr. Adem Uzun beyefendinin talimatı doğrultusunda;

Ülkemizin birçok ilinde olduğu gibi ilimizde de son dönemde artan dilenci halkın huzurunu ve vicdanını rahatsız edecek seviyeye ulaşmış ve bu durum bir dilenci mesleği haline gelmiştir. Ayrıca ortaya çikan görüntüler ilimizin imajini de olumsuz etkilemektedir” dedi.

Sivasta Dilencilere Gecit Yok 2 jpg | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri
Zabıta ekipleri Sivas’ta başarılı çalışmalar yürüttü

Zabıta ekipleri Sivas’ta başarılı çalışmalar yürüttü

Açıklamalarının devamında ise Müdür Çayır, “Öncelikle problemin sadece kolluğun veya zabıtanın görev alanında olduğu yanılgısından kurtularak; parantez içerisinde vurgulamak isterim ki (Emniyet teşkilatımızın katkı ve desteklerinin önemli bir yer arz ettiğini ayrıca hatırlatmakta fayda görüyorum). Hem kamu olarak top yekûn, hem de toplum olarak birlikte çaba gösterdiğimizde hızlı ve kalıcı sonuç alınabileceğinin bilinmesi gerekir” ifadelerini kullandı.

Bu bağlamda Sivas Belediyesi Zabıta ekipleri tarafından yürütülen çalışmalarda;

  • Camilerde, mezarlıklarda ve ziyaret yerlerinde cuma, bayram ve özel günlerde,
  • Kavşaklarda ve trafik ışıklarında sabah 08: 00-09: 00 ve akşam 17:00-19: 00 saatlerinde,
  • Parklarda 16:00 – 20:00 saatleri arasında,
  • Mağaza ve dükkânlarda hafta sonları,
  • Hastane, Kamu Kurum ve Kuruluşlarında denetimler sürekli olarak etkin bir şekilde yürütüldü ve yürütülecektir.
Sivasta Dilencilere Gecit Yok 3 jpg | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri
Dilenciler hakkında 5.862 lira ceza işlemi uygulandı

Dilenciler hakkında 5.862 lira ceza işlemi uygulandı

Son olarak Müdür Çayır, “Geçtiğimiz hafta içerisinde dilencilerle alakalı yapılan uygulamalarda el konulan maddi kaynak, kamuya gelir olarak irat edilerek Belediyemiz gelirler müdürlüğüne tutanak tanzimi ile teslim edilecektir, dilencilerle alakalı yapılan işlemler ile ilgili olarak Kabahatler Kanunu Hükümlerine göre 5.862 TL idari para cezası uygulanmıştır. Belediye başkanımız Dr. Adem Uzun’un şahsında basın mensubu kardeşlerimize de ilgili ve duyarlı habercilik anlayışlarından dolayı Sivas halkı adına şükranlarımı arz ediyorum” şeklinde açıklamasını tamamladı.

Sivasta Dilencilere Gecit Yok 4 jpg | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri
Son bir ayda 42 şahıs hakkında tutanak tutuldu

Son bir ayda 42 şahıs hakkında tutanak tutuldu

Sivas Belediyesi Zabıta ekipleri tarafından ise paylaşılan bilgi doğrultusunda, “Son bir ay içerisinde tutulan tutanak sayısı 42’dir. Toplamda 25 bin lira ceza işlemi uygulanmıştır, üzerlerinden çıkan 10 bin 752 lira belediyenin gelirlerine aktarılmıştır” ifadeleri kullanıldı.

Gündem Sivas Instagram hesabımıza ulaşmak için tıklayabilirsiniz.
Sivas’a dair daha fazla habere ulaşmak için tıklayınız.

Telegram kanalımıza abone olun; Anında haber alın
https://t.me/+yUyCdqaiwuw0ZDc8

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu