EkonomiSivas Haberleri

Sivas’ta Boji Fabrikası İşçilerini Bekliyor

Boji Fabrikası işçi alımları tamamlandı, aralık ayında iş başı yapacaklar

Sivas’ın yeni kurulan Boji Fabrikası’nda gerçekleştirilen işçi alımları, Ulaştırma ve Demiryolu Sendikası Genel Başkanı Abdullah Peker tarafından açıklandı. Kura çekimlerinin sorunsuz bir şekilde tamamlandığını belirten Peker, fabrikanın önemini vurguladı.

Peker, “Hafta içi gerçekleştirilen kura ile işçi alımı sorunsuz bir şekilde tamamlanmıştır. TÜRASAŞ Sivas Bölgeye ve Sivas’ımıza hayırlı olsun. 162 işçi kadrosunun getirisi yüksek olacaktır. Yıllık 4500 Boji üretimi gerçekleştirilecek ve tanesi 4 bin Euro’dan satılacaktır. Ülkemizde demiryolunun Boji ihtiyacını karşılayacak şekilde dizayn edilmiş fabrika TÜRASAŞ Sivas’ta mevcuttur. Tesis daha fazla işçi çalıştıracak kapasitededir. İleriki aylarda en az 350 işçi kadrosu alınması halinde üretim daha fazla olacak dolayısıyla hem Sivas piyasasına hem de ülke ekonomisine katkısı olacaktır” ifadelerini kullandı.

Peker ayrıca, “Mevcut işçi kadrosunun alınmasında büyük katkısı olan Bölge Müdürü Sayın Atanur Karadağ ve ekibine teşekkür ediyoruz. Yeni işe alınan 162 işçi arkadaşımıza hayırlı olsun. Ayrıca 162 işçi kadrosu TÜRASAŞ için can simidi olmuştur. Evrak incelemesi komisyonu tarafından gerekli inceleme yapıldıktan sonra sağlık raporu talep edilecek, güvenlik soruşturması yapılarak en geç Aralık ayı ortalarında iş başı yaptırılacak ve Boji üretimine başlanacaktır” diye ekledi.

Boji Fabrikası’nın Sivas ekonomisine büyük katkı sağlayacağını vurgulayan Peker, “Boji TÜRASAŞ’ın markası olacaktır. 4500 adet üretilip 4 bin Euro’dan satılacak olan ürün, yıllık 540 Milyon gelir sağlayacaktır. Bu rakamı kimse küçümseyemez. 162 İşçi kadrosu Sivas’taki işsizliğe bir nebze çare olacaktır. TÜRASAŞ Sivas Bölge şu an bin işçiye iş verecek kapasitededir. Acilen kadro ilavesi gerekmektedir. Konunun takipçisi olacağımızı buradan belirtmek istiyorum” dedi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu