Sivas Haberleri

Sivas’ta Beklenen İş Hanı Açılışında Gecikme

Sivas’ta beklenen “İkinci Vakıf İş Hanı” açılışında gecikme: Vatandaşlar yürümekte zorlanıyor

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı Sivas Vakıflar Bölge Müdürlüğü tarafından çalışmaları yürütülen “İkinci Vakıf İş Hanı” yapımı iş bitim tarihinin üzerinden yaklaşık 3 ay geçmesine rağmen henüz tamamlanamadı.

Sivasta Beklenen Is Hani Acilisinda Gecikme 2 jpg | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri
Sivas’ta beklenen “İkinci Vakıf İş Hanı” açılışında gecikme: Vatandaşlar yürümekte zorlanıyor

Sivas’ın meşhur caddelerinden biri olan Atatürk Caddesi yolu üzerinde bulunan “Sivas Merkez İkinci İş Hanı” 24 Ağustos 2022’de yapılan sözleşme ile inşaatına yeniden başlatılmıştı. Sözleşme bedelinin 55 milyon 973 bin lira olduğu ise asılan tabelada gözlemleniyor.

Sivasta Beklenen Is Hani Acilisinda Gecikme 3 jpg | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri
Yaklaşık 3 ay önce açılması bekleniyordu

Yaklaşık 3 ay önce açılması bekleniyordu

Sivas Vakıflar Bölge Müdürü Cemal Karaca’nın geçtiğimiz yıl yapmış olduğu açıklamasında daha önce yıkılıp yakılmaması konusunda tartışmalara neden olan Vakıflar İş Hanı ile ilgili yapılan incelemeler neticesinde depreme dayanıksız olduğu ve yıkılması kesinleştirilmişti. Vakıflar Bölge Müdürlüğü tarafından yürütülen İş Hanının 26 Şubat 2024 tarihinde açılması bekleniyordu. Ancak, bu tarih üzerinden yaklaşık 3 ay geçmesine rağmen çalışmaların sürdürüldüğü ve eksiklerin çok olduğu net bir şekilde gözlemleniyor.

Sivasta Beklenen Is Hani Acilisinda Gecikme 4 jpg | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri
Sivaslı vatandaşlar kaldırımda yürürken zorlanıyor

Sivaslı vatandaşlar kaldırımda yürürken zorlanıyor

Sivaslı vatandaşlar ise Atatürk Caddesi’nde araç trafiğinin de devam etmesinden dolayı kaldırımda yürürken ve karşıdan karşıya geçerken oldukça zorlanıyor. Vatandaşlar, İkinci İş Hanı yapımından dolayı daralan kaldırımda yürürken zorlanıyor. Özellikle bebek arabası kullanan Sivaslılar kaldırımda yürürken çeşitli zorluklar çekiyor. Vakıflar Bölge Müdürlüğü tarafından yürütülen çalışmanın kısa sürede açılıp hizmete sunulması bekleniyor.

Gündem Sivas Instagram hesabımıza ulaşmak için tıklayabilirsiniz.
Sivas’a dair daha fazla habere ulaşmak için tıklayınız.

Telegram kanalımıza abone olun; Anında haber alın
https://t.me/+yUyCdqaiwuw0ZDc8

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu