Sivas Haberleri

Sivas’ta Bayramda Ulaşım Ücretsiz mi?

Sivas’ta Bayramda halk otobüsleri ücretsiz olacak mı?

Ramazan Bayramı yaklaşırken, Sivaslılar belediyenin halk otobüslerini ücretsiz yapacak mı merak ediyor. Geçtiğimiz yıllarda bayramlarda ücretsiz hizmet veren otobüslerin, bu yıl da aynı uygulamayı sürdürüp sürdürmeyeceği belirsizliğini koruyor.

İstanbul’da ücretsiz, peki Sivas’ta da ücretsiz olacak mı?

İstanbul’da İBB’nin ücretsiz ulaşım duyurusunun ardından Sivas’ta da benzer bir uygulamanın olup olmayacağı, 10 Nisan 2024 Çarşamba günü başlayacak olan Ramazan Bayramı’nda ücretsiz olup olmayacağı henüz netlik kazanmadı.

Sivasta Bayramda Ulasim Ucretsiz mi 2 jpg | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri
Sivas’ta Bayramda halk otobüsleri ücretsiz olacak mı?

Sivas Belediyesi’nden açıklama yapıldı mı?

Sivas Belediyesi’nin açıklaması beklenirken, İstanbul’da yapılan duyurunun ardından Sivaslılar, kendi şehirlerinde de benzer bir uygulamanın olup olmayacağını merak ediyor. İstanbul’da, İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan açıklamaya göre, kişiselleştirilmiş İstanbulkart sahiplerine Ramazan Bayramı boyunca toplu taşıma ücretsiz olacak. Bu uygulama kapsamında, İstanbul’da bayram tatili boyunca İETT ve Metro İstanbul seferlerinde ek tedbirler alınacak ve yoğunluğa karşı önlemler alınacak. Sivaslılar, kendi şehirlerinde de benzer bir uygulamanın olup olmayacağını merakla bekliyor. Sivas Belediyesi’nden henüz resmi bir açıklama gelmese de, vatandaşlar bayramda ulaşımın ücretsiz olup olmayacağını merakla bekliyor.

Gündem Sivas Instagram hesabımıza ulaşmak için tıklayabilirsiniz.
Sivas’a dair daha fazla habere ulaşmak için tıklayınız.

Telegram kanalımıza abone olun; Anında haber alın
https://t.me/+yUyCdqaiwuw0ZDc8

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu