Genel

Sivas’ta Bayram Hazırlıkları: Denetimler Yoğunlaştı

Sivas’ta Bayram hazırlıkları: Denetimler yoğunluğunu koruyor

Yaklaşan Kurban Bayramı öncesinde vatandaşların güvenilir gıdaya ulaşması için 7/24 esaslı denetim faaliyetlerini sürdüren Sivas Tarım ve Orman Müdürlüğü personeli, et ve et ürünleri üreten ve satan işletmeler ile unlu mamuller, ekmek, tatlı, şeker ve şekerli mamuller üretim ve satış yerlerine yönelik resmi kontrollerini artırdı.

Kurban etlerinin parçalanması, muhafazası ve kıyma hazırlama işleminde artacak yoğunluk nedeniyle hijyen koşullarının sağlanması ve sürdürülmesinde gelişebilecek olumsuzlukların kontrol altına alınması için çalışmalar yoğunlaştırıldı.

Sivasta Bayram Hazirliklari Denetimler Yogunlasti 2 jpg | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri
Sivas’ta Bayram Hazırlıkları: Denetimler Yoğunlaştı | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri

Sivas İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Gıda ve Yem Şube Müdürlüğünde görevli gıda kontrol görevlileri yaklaşan Kurban Bayramı öncesi gıda üretim ve satış noktalarına yönelik denetimleri artırdı

Tarım ve Orman İl Müdürlüğünden yapılan açıklamada, “Yürütülen kontrol ve denetimlerin yanı sıra tüketicilerin gıda ile ilgili herhangi bir olumsuzlukla karşılaşmaları halinde, 174 Alo Gıda Hattı’nı kullanmaları önem arz etmektedir. Her türlü ihbar ve şikayetin titizlikle değerlendirilerek tüketicilerimizin güvenilir gıdaya ulaşmasına ve gıda denetimlerinin etkinliğinin artmasına katkı sağlayacaktır. Bayram süresince nöbetçi zehirlenme ekibimiz 24 saat hizmette olup vatandaşlarımızın şikâyetleri değerlendirilecek, güvenilir gıda kapsamında yürüttüğümüz denetimlere devam edilecektir” ifadelerine yer verildi.

Gündem Sivas Instagram hesabımıza ulaşmak için tıklayabilirsiniz.
Sivas’a dair daha fazla habere ulaşmak için tıklayınız.

Telegram kanalımıza abone olun; Anında haber alın
https://t.me/+yUyCdqaiwuw0ZDc8

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu