Sivas Haberleri

Sivaslılar Şişeyle Değil, Köfteyle Yarıştı

Sıra dışı eğlence: Sivaslılar şişeyle değil, köfteyle yarıştı

Sosyal medyada hızla yayılan şişe fırlatma oyunu akımına Sivaslılar da katıldı. Bir otelin çalışanları, bu eğlenceli akıma Sivas’a özgü bir dokunuş yaparak, ödül olarak meşhur Sivas köftesini seçti. Vatandaşlar, Sivas köftesini tatmak için birbirleriyle kıyasıya yarıştı, şişeleri dik düşürmeye çalıştı.

Sivaslilar Siseyle Degil Kofteyle Yaristi1 jpg | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri
Sivaslılar Şişeyle Değil, Köfteyle Yarıştı

Pazarlama sorumlusu: Akımı Sivas’a göre uyarlamak istedik

Sosyal medyada gördükleri akımı Sivas’a uyarlamak istediklerini belirten satış pazarlama sorumlusu Melih Doğan, “Sosyal medyada böyle bir akım olduğunu gördük. Bu akımı Sivas’a göre uyarlamak istedik. Sivas’ta meşhur olan köftemiz üzerinden bu akımı yapmak istedik. Biz personelimizle bu akımı yapmak isterken etraftan misafirlerimiz de katılmak istedi. Biz köfteyi yiyemedik ama misafirlerimiz köftenin tadına baktılar. Sosyal medya üzerinden Sivas köftemizi tanıtmak istedik. Sivas köftemiz dünyaya nam salmış bir yiyecektir. Bunun üzerinden de akımı gerçekleştirmek istedik” dedi.

Sivaslilar Siseyle Degil Kofteyle Yaristi2 jpg | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri
Sivaslılar Şişeyle Değil, Köfteyle Yarıştı

Tadı çok güzeldi ve beğendik

Mehmet Koç ise Sivas köftesini beğendiklerini ifade ederek, “Son zamanlarda sosyal medyada gördüğümüz bir akımdı. Biz de burada şans eseri gördük ve akıma katılmak istedik. Şişenin dik durması halinde masaya oturup köfte yedik. Biz de fazla yedik, karnımızı doyurduk. Sivas köftesinin tadı çok güzeldi ve beğendik” diye konuştu.

Sivaslilar Siseyle Degil Kofteyle Yaristi3 jpg | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri
Sivaslılar Şişeyle Değil, Köfteyle Yarıştı

Eğlenceli etkinlik

Sivaslılar, hem geleneksel lezzetlerini tanıtmak hem de eğlenceli bir etkinlikle bir araya gelmek adına bu renkli etkinlikle dikkat çekti. Şişe fırlatma akımının Sivas köftesiyle buluşması, sosyal medyada ilgi çekici görüntülere ve keyifli anılara ev sahipliği yaptı.

TELEGRAM KANALIMIZA ABONE OLUN; Anında Haber Alın
https://t.me/+yUyCdqaiwuw0ZDc8

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu