AsayişSivas Haberleri

Sivaslı Vatandaş, Tehlikeyi Dile Getirmişti

Sivaslı vatandaş, yaşanan kazayı önceden dile getirmişti

Sivaslı vatandaş M.Y. Gündem Sivas’a yapmış olduğu ihbar paylaşımında, “Seyrantepe Caddesi’nde meydana gelen ve 56 yaşındaki bir kadının yaşamını yitirdiği kaza, resmen geliyorum diyordu”. İfadelerini kullandı. Sivas Belediyesi’ne mail yolu ile tam kazanın olduğu yerin tehlike arz ettiğini, araç ve motosikletlerin yarış yaparcasına hız yaptığını ve sorunun kasis ile çözülebilir olduğunu ilettiğini dile getiren M.Y., yaşanan kazanın bir cana mâl olduğunu vurguladı.

Sivasli Vatandas Tehlikeyi Dile Getirmisti 2 jpg | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri
Sadece bir kasis var

Sadece bir kasis var

M.Y., Sivas Belediyesi’ne yapmış olduğu başvuru talebinde “Seyrantepe Caddesi üzerinde sadece İzzettin Keykavus Anadolu Lisesi önünde kasis vardır. Araçlar ve motosikletler bu yolda yarış ve aşırı hız yapmaktadır. Yolun Lezzet Durağı, kokoreç dükkanının önü ve ivedi olmakla birlikte en az 2 veya 3 noktasında tümsek yapılması elzemdir. Özellikle yaşlılar ve çocuklar için tehlike arz eden bu durumun çözümü konusunda gereğinin yapılması hususunda ilginize talibiz. Daha önce de bu mesajı gönderdim ama bir gelişme olmadı.” dedi.

Sivasli Vatandas Tehlikeyi Dile Getirmisti 3 jpg | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri
Belediye, talebine cevap verdi

Belediye, talebine cevap verdi

Sivas Belediyesi tarafından M.Y.’ye yerilen cevap ise, “Söz konusu e-mail başvuru talebiniz incelenmiş olup; bahse konu cadde üzerinde hız kesici kasis ve gerekli trafik levhaları mevcuttur. Bir caddeye art ardında sürekli kasis yapılması uygun değildir. Bilgilerinize rica ederim.” İfadeleri kullanıldı.  

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu