EkonomiSivas Haberleri

Sivas’ın Mutfağı Van Lezzet Fuarı’nda Sergilendi

Sivas’ın en iyi tatları, Van Lezzet Fuarı’nda sergilendi

Van Mutfak Yöresel Ürünler Gurme Fuarı, Organize Sanayi Bölgesi Expo Fuar ve Kongre Merkezi’nde 15-17 Eylül tarihleri arasında gerçekleşti. Açılışa, Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Ozan Balcı, Van Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Necdet Takva, Sivas Ticaret Borsası Başkan Vekili Mikayil Kurt, Yönetim Kurulu Üyesi Bahadır Ekren, Erzurum, Erzincan, Bodrum, Bingöl, Diyarbakır, Yüksekova ve Söke Ticaret Sanayi Odası Başkanları, kurum müdürleri ve vatandaşlar katıldı.

Sivasin Mutfagi Van Lezzet Fuarinda Sergilendi2 | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri
Sivas'ın Mutfağı Van Lezzet Fuarı'nda Sergilendi | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri

Van’da bu yıl ilki düzenlenen Van Mutfak Yöresel Ürünler ve Gurme Fuarı’nın açılışını yapan Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Ozan Balcı, “Güzel bir etkinlik olmuş. Emeği geçen Ticaret Sanayi Odamızın kıymetli başkanı ve yönetim kurulu üyelerine, Vanlı iş adamlarımıza teşekkür ediyor, dışarıdan gelen misafirlerimizi de kentimizde ağırlamaktan büyük mutluluk duyduğumuzu ifade etmek istiyorum. Bu etkinliğin gerçekleştirilmesinde emeği geçen, katkı sağlayan, destekleyen herkese kalpten gönülden teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Açılışın ardından fuarı gezen Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Ozan Balcı ile Oda/Borsa Başkanları, Sivas Ticaret Borsası tarafından kurulan standı ziyaret etti. Protokol üyeleri, stantta Sivas balı, Sivas sucuğu, Sivas pastırmasını inceleyerek Sivas köftesinin tadına baktı.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu