Kültür-SanatSivas Haberleri

Sivas’ın En Uzun Gecesi Şiirle Coşacak

Sivas’ın en uzun gecesi şiirle coşacak

Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği Sivas Şubesi tarafından düzenlenen Gündönümü Şiir Akşamları, 21 Aralık’ta Sivaslı yazar Kadir Üredi’nin anısına gerçekleştirilecek. Sivas Belediyesi ve Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü’nün destekleriyle düzenlenecek olan etkinlik, bu yıl da Türk edebiyatının iz bırakan isimlerini anma ve yeni yetenekleri destekleme amacı güdüyor.

Şiiri ve edebiyatı sevdirmek

Programın detayları hakkında bilgi veren Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği Sivas Şube Başkanı Aydın Yılmaz, her yıl 21 Aralık tarihlerinde düzenledikleri şiir programının, Sivaslı kültür, sanat ve edebiyat dünyasının önemli isimlerini anma geleneği olduğunu belirtti. Yılmaz, “Bu yıl on birincisini düzenleyeceğimiz Gündönümü Şiir Akşamları, amacımızı şiiri ve edebiyatı sevdirmek, geçmişte iz bırakmış şahsiyetleri hatırlatmak ve genç şairleri cesaretlendirmek olarak özetleyebiliriz” dedi.

21 Aralık günü saat 19.00’da Fidan Yazıcıoğlu Kültür Merkezi’nde gerçekleşecek olan etkinliğe tüm Sivaslı hemşeriler davetli. Şiirle dolu bu akşamda, edebiyatseverler unutulmaz bir gece geçirecek.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu