EğitimSivas Haberleri

Sivas’ın Bacasız Fabrikasından Yeni İşbirliği

Sivas’ın bacasız fabrikasından yeni işbirliği anlaşması

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi (SCÜ), iş dünyasına yetişmiş profesyoneller kazandırmak amacıyla, şehrimizin istihdamına ve Ülke ekonomisine ciddi katma değer sağlayan ve bu kapsamda kendisini “Bacasız Fabrika” olarak nitelendirdiğimiz, eğitim yazılım ve medya sektöründe iştirakleri olan, Ankara merkezli Kariyer Enstitüsü A.Ş. Sivas şubesi ile işbirliği protokolü imzaladı. Bu işbirliği hem öğrencilerin hem de iş dünyasının ihtiyaçlarına daha hızlı yanıt verme hedefi taşıyor.

Sivas'ın Bacasız Fabrikasından Yeni İşbirliği
Mehmet Erdem TOKUŞ ve Prof. Dr. Alim Yıldız

Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Alim Yıldız, yaptığı açıklamada, “Öğrencilerimizin iş hayatına daha hızlı uyum sağlamalarını amaçlıyoruz. Bu işbirliği, öğrencilerimize iş dünyasının gerçekleri hakkında daha fazla bilgi ve deneyim sunacak” dedi.

Sivasin Bacasiz Fabrikasindan Yeni Isbirligi 2 | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri
Sivas’ın Bacasız Fabrikasından Yeni İşbirliği

Kariyer Enstitüsü A.Ş.’nin kurucu ortağı Mehmet Erdem Tokuş ise protokol hakkında şunları söyledi: “Ülkemizin köklü ve saygın üniversitelerinden, şehrimizin gözbebeği Sivas Cumhuriyet Üniversitesi ile Kariyer Enstitüsü firmamız arasında imzalanan bu uygulamalı eğitim işbirliği protokolü, Sivas’ın nitelikli insan gücü ihtiyacının karşılanmasına vesile olacak ve üniversite sanayi işbirliği kültürüne katkı sağlayacaktır.

Üniversitemizin uygulamış olduğu 3+1 ve 7+1 Uygulamalı Eğitim Programı kapsamında, öğrencilerimizin akademik eğitimlerinin son dilimini, işyerlerinde fiili olarak çalışarak tecrübe edinme fırsatı bulmaları çok değerli bir uygulama.  

Mehmet Erdem TOKUŞ Kariyer Enstitüsü Prof. Dr. Alim Yıldız SCÜ Protokol Töreni
Mehmet Erdem TOKUŞ Kariyer Enstitüsü Prof. Dr. Alim Yıldız SCÜ Protokol Töreni

Sivas’ımıza bu tür yenilikler, hem Sultan Şehrimizi tercih eden üniversite öğrencilerine hem de Şehrimizde istihdam sağlayan, ekonomimizin bel kemiği işyerlerine büyük fayda sağlayacaktır. Bizlerde Sivaslı iş insanları olarak, Üniversitemizin bu değerli uygulamasını sonuna kadar destekliyor ve tüm imkanlarımızı Üniversitemizin ve öğrencilerimizin hizmetine sunuyoruz.

Uygulamalı eğitim işbirliği protokolü kapsamında, şehrimize ve gençlerimize bu katma değeri sunma fırsatını bizlerle paylaştıkları için öncelikle Sayın Rektörümüz Prof. Dr. Alim Yıldız’a, Sayın Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hakan Yekbaş’a ve özellikle Uygulamalı Eğitim Koordinatörü Sayın Prof. Dr. Nevcihan Gürsoy hanımefendiye ve ekibine teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Rektörlük Makamı Toplantı Salonu
Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Rektörlük Makamı Toplantı Salonu

Kariyer Enstitüsü ailesi olarak, eğitim yazılım ve medya sektöründe saha tecrübesi edinmek için aramıza katılacak gençlere şimdiden başarılar diliyoruz; Umarız verimli bir dönem sonunda tam süreli olarak kadromuza katılma fırsatı yakalarlar.”

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Rektörlüğü
Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Rektörlüğü

Protokol töreninde ayrıca MÜSİAD Sivas, Karaca Grup – Dermokil, 112 Çağrı Merkezi’de Sivas Cumhuriyet Üniversitesi ile Uygulamalı Eğitim Programı kapsamında iş birliği protokolü imzaladı.

Biz de Gündem Sivas olarak, imzalanan bu iş birliği protokollerini çok kıymetli buluyor ve şehrimize kattıkları değer için tüm taraflara teşekkür ediyoruz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu