Kültür-SanatSivas HaberleriYaşam

Sivas Yeni Millet Bahçesine Kavuşuyor

Sivas’ta yeni Millet Bahçesinde sona yaklaşıldı

Sivas Belediyesi tarafından 27 Haziran Öğretmenler Parkı ve eski Numune Hastanesi yerleşkesine kazandırılan Yeni Millet Bahçesi ve Kapalı Otopark Projesinde çalışmalar hummalı şekilde devam ediyor.

Sivas Yeni Millet Bahcesine Kavusuyor 2 jpg | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri
Sivas Yeni Millet Bahçesine Kavuşuyor | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri

Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, 54 bin metrekare alana inşa edilen projeyi yerinde inceleyerek yürütülen çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Sivas Yeni Millet Bahcesine Kavusuyor 3 jpg | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri
Sivas Yeni Millet Bahçesine Kavuşuyor | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri

Hizmet ve eser siyasetimizle devam edeceğiz

Projede gelinen son durum hakkında bilgiler veren Başkan Hilmi Bilgin, “Dünyanın en büyük, en güzel tarihi meydanlarından birine sahip olan ilimizde, Tarihi Kent Meydanımızı büyütecek ve görselini daha da artıracak önemli bir projeyi hayata geçirmenin gururunuz yaşıyoruz. 54 bin m2 alan üzerine inşa edilen yeni Millet Bahçemizi, çok kısa bir zaman sonra hemşehrilerimizin hizmetine açmış olacağız. İçerisinde kütüphane, millet kıraathanesi, yürüyüş ve koşu yolları, çocuk oyun alanları, spor alanları, festival alanı, açık ve kapalı otoparklarıyla hemşehrilerimize yeni bir yaşam alanı oluşturduk. Bu alanda eskiden 27 Haziran Öğretmenler Parkı ve Eski Numune Hastanesi vardı. Burasının şehrimize yeni nefes alma alanı oluşturacak şekilde inşa edilmesi için karar vermiştik. Yeni Millet Bahçemizin kişi başına düşen yeşil alan miktarının ve kentsel yaşam kalitesinin arttırılması yönünde önemli bir katkı sağlayacağına inanıyoruz. Gördüğümüz üzere hummalı bir çalışma içerisindeyiz. Projenin artık son aşamasına geldik. Peyzaj düzenlemelerimiz devam ediyor. Bizim işimiz, derdimiz, mücadelemiz, şehrimize değer katacak projeleri hayata geçirmek. Bugün de söz verdiğimiz projemizi bitirmenin hep birlikte mutluluğunu yaşayacağız. Hizmet ve eser siyasetimize hız kesmeden devam edeceğiz.” dedi.

Sivas Yeni Millet Bahcesine Kavusuyor 4 jpg | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri
Sivas Yeni Millet Bahçesine Kavuşuyor | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri

100 yıllık mahalleye 100. yıl hediyesi

Eski hastane alanını ve 27 Haziran Öğretmenler Parkı’nın bulunduğu alanı Sivas’a kazandıran Belediye Başkanı Hilmi Bilgin’e teşekkür eden Yüceyurt Mahallesi Muhtarı Hayati Şirvan ise “Yerleşim alanı olarak 100 yılı aşkın süredir içerisinde bulunduğumuz mahallemize 100. yıl hediyesi olarak bu hizmeti kazandıran Belediye Başkanımızdan Allah razı olsun. Mahallemizde park sorunu vardı gerçekten de çocuklarımızın oynayacağı, ailelerimizin rahat nefes alacağı bir yeşil alana ihtiyacı vardı. Başkanımız ortak akıl ve istişareye önem veriyor. Bunun en büyük örneğini de göstermiş oldu. Ben kendisine ve ekibine teşekkür ediyor, bu büyük hizmeti mahallemize kazandırdığı için mahalle sakinlerim adına şükranlarımı sunuyorum” ifadesini kullandı.

Mahalle sakinleri tarafından olumlu karşılandı

Nitelikli bir parkı şehre kazandırdığı için Başkan Hilmi Bilgin’e teşekkür eden Mehmet Paşa Mahallesi Muhtarı Hakan Öztürk de “Kent merkezinde yaşanan otopark sorununun çözümüne katkı sağlayacağına inandığım bu projenin hayata geçirilmesi, mahalle sakinlerim tarafından olumlu karşılandı. Bizler de üzerinde yeşil alan, çocuk oyun alanları, gençlerimiz için kütüphane, büyüklerimiz için kıraathane, yürüyüş ve koşu yolları, bisiklet yollarının yer aldığı bu devasa projenin bitmesini özlemle bekliyorduk. Başkanımız Hilmi Bilgin nezdinde Belediye ekiplerimiz ve müteahhit firma yetkilileri hız kesmeden çalışmalarını tamamladı. Ben Başkanımıza ve ekibine teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.

Sivas Yeni Millet Bahcesine Kavusuyor 5 jpg | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri
Sivas Yeni Millet Bahçesine Kavuşuyor | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri

Gezi incelemeleri sırasında Başkan Bilgin’e Başkan Yardımcısı Bekir Sıtkı Eminoğlu, Kenan Karataş, Yüceyurt Mahalle Muhtarı Hayati Şirvan, Mehmet Paşa Mahalle Muhtarı Hakan Öztürk ve ilgili birim müdürleri de eşlik etti.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu