Sivas Haberleri

Sivas Valisi Dr. Yılmaz Şimşek’den Bayram Mesajı

Sivas Valisi Dr. Yılmaz Şimşek: “Bayramlar Birlik ve Beraberliğin Temel Taşıdır”

Sivas Valisi Dr. Yılmaz Şimşek, Kurban Bayramı vesilesiyle yayımladığı mesajında, toplumun birlik ve beraberliğini pekiştiren bayramların önemine dikkat çekti. Dr. Şimşek, bayramların kardeşlik duygularını zirveye taşıdığını ve toplumsal dayanışmayı güçlendirdiğini vurguladı.

Vali Şimşek, mesajında şu ifadelere yer verdi: “Bayramlar, aramızdaki kardeşlik bağlarını güçlendiren ve yardımlaşma, paylaşma gibi değerleri pekiştiren özel günlerdir. Bu günler, küskünlükleri ve dargınlıkları unutarak birbirimize daha da yakınlaşmamıza vesile olmaktadır.”

Günlük hayatın telaşında ihmal edilen aile ve dost ziyaretlerinin bayram vesilesiyle hatırlanması gerektiğini belirten Vali Şimşek, özellikle büyüklerin gönüllerinin alınmasının, çocukların sevindirilmesinin önemine değindi. “Bayramda, yetimlerin başını okşayıp, yaşlılarımızın duasında yer almak, ihtiyaç sahiplerini, kimsesizleri, hasta ve yaşlıları hatırlamak da bayramların güzelliklerindendir,” dedi.

Tüm hemşehrilerimin Kurban Bayramı’nı tebrik ediyor, hayırlı bayramlar diliyorum

Vali Şimşek, bayramların sevinç kadar sevindirme vesilesi olduğunu ifade ederek, “Hepimize düşen görev, bu özel günleri ruhuna uygun şekilde idrak ederek, kurban ibadetiyle paylaşma ve dayanışmamızı artırmak, gönüllere girmek ve bayram sevincimize herkesi ortak etmektir,” şeklinde konuştu.

Mesajının sonunda, Kurban Bayramı’nın Sivas’a, Türkiye’ye ve özellikle zulüm altındaki Filistin ve tüm İslam coğrafyasına barış, huzur ve esenlik getirmesini dileyen Vali Şimşek, “Tüm hemşehrilerimin Kurban Bayramı’nı tebrik ediyor, hayırlı bayramlar diliyorum,” diyerek sözlerini tamamladı.

Sivas halkı, Vali Dr. Yılmaz Şimşek’in bu anlamlı mesajıyla Kurban Bayramı’nın getirdiği birlik ve beraberlik ruhunu bir kez daha derinden hissediyor.

Gündem Sivas Instagram hesabımıza ulaşmak için tıklayabilirsiniz.
Sivas’a dair daha fazla habere ulaşmak için tıklayınız.

Telegram kanalımıza abone olun; Anında haber alın
https://t.me/+yUyCdqaiwuw0ZDc8

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu